31 Srp '15
Tak jsme se dočkali. Netrvalo ani rok a současná radnice pod vedením HPP 11 a za přihlížení ostatních koaličních partnerů [...]

Tak jsme se dočkali. Netrvalo ani rok a současná radnice pod vedením HPP 11 a za přihlížení ostatních koaličních partnerů ANO a TOP 09 krade dětem FK Dukla Jižní Město hřiště UMT Mikulova. A důvod? Ten je přece jasný. Likvidace našeho klubu. Strach z tempa růstu mají nejen konkurenční SOS Háje a FC Háje, ale především radní za HPP 11 starosta Štyler a radní Kos. Chtělo by se říci Pat a Mat, ale ti věci likvidují vždy s dobrým úmyslem, na rozdíl od našich pánů radních, kteří po uchopení moci na Praze 11 kopou kolem sebe a je jim jedno jestli šlapou po dětech. A přitom to bylo tak prosté.

14 dní po komunálních volbách jsem požádal o schůzku starostu Štylera. Důvod byl prostý. Sdělil jsem mu, že přesně před čtyřmi lety jsem byl v kanceláři starosty poprvé žádat tehdejší vedení o podporu našeho nově vznikajícího klubu FK Dukla JM. Podpory se mi dostalo a já jsem ji vracel tím, že jsem MČ Prahy 11 vždy podporoval.

Pana Štylera jsem se přišel zeptat, zda náš klub bude také podporovat. Tehdy si na mě pozval radního Kose a oba společně mi naznačili, že to budu mít těžké, protože přátelství s Mlejnským se prostě neodpouští.

Přesto jsem odešel v klidu. Říkal jsem si, že sice nepomůžou, ale nebudou ani škodit. Který politik by se odvážil jít proti vlastním dětem. To jsem se ale opravdu mýlil. Především radní Kos se od prvního dne ve svém úřadu snažil škodit na každém kroku. Jeho prohlášení, že se bude snažit do poslední kapky krve vypovědět smlouvy z hřišť, kde trénujeme, zaskočila i zkušené internacionály Gűntera Bittengela a Michala Šrámka (zástupce FK Dukly Praha).

Začalo to lumpárnou, při rozdělování sportovních grantů na Praze 11. Tehdy si Michal Horník, šéf FC Háje, šéf sportovní komise a zastupitel za HPP 11, se souhlasem radního Kosa sám, pro své oddíly, navrhnul téměř 700 tisíc, a to mu ještě neprošel zpackaný návrh na 320 tisíc, kdy si chtěl opravit střechu v areálu, ale nějak zapomněl, že budova patří někomu jinému. Našemu oddílu nakonec dali cca 95 tisíc korun na celý rok. Přitom počet členů do 18-ti let je v SOS Háje kolem 350 a v naší Dukle JM cca 250. Paradoxem je, že dokonce i fotbalový oddíl Jižní Město Chodov, který má podle registrace FAČR pouze 43 členů do 18-ti let, dostal od MČ Prahy 11 ve dvou kolech grantového řízení cca 160 tisíc.

Z toho je jasně vidět, o co Kosím bratrům (jak s oblibou začali nazývat trio Kos, Horník a Štyler, naši rodiče) jde. Děti neděti, prostě zlikvidovat!!!

Když si vzpomenu na velkohubá prohlášení HPP 11 před komunálními volbami o slušnosti, spravedlnosti a rovnosti, jak zatočí s kmotry a podobně, tak se bavím. Zatím je to jen vyřizování účtů, pomsta a neschopnost.

Co jiného taky mají dělat. Vždyť se nudí!!! Fleky si rozdali, každý z nich bere cca 70 tisíc korun, výstavbu a všechny projekty zastavili, jediný problém, sekání trávy absolutně nezvládli. Nejdřív sekali pozdě, tu posekanou trávu pak zapomněli uklidit, takže jim nejdříve shnila a potom vlivem sucha i uschla, včetně všech nově vysázených stromů, které zapomněli zalévat.

Do rozpočtu MČ nezískali z MHMP ani korunu. Jak taky, když starosta Štyler hned na druhé schůzi zastupitelstva hloupě a naprosto bezdůvodně urazil zástupce magistrátu pana Dolínka, když o něm prohlásil, že ho pan Dolínek na magistrátu nepřijal, protože jednal s developery.

Opravdu geniální tvrzení. Tohle by Pat a Mat opravdu nevymysleli. A tak přišel starosta Štyler s opravdu originální výmluvou. Prý nic nedostali proto, že v minulosti dostávala Praha 11 hodně. Aha? Takže dřív to šlo?

Sečteno a podtrženo. Kos, Štyler a Horník se chovají jako neřízené střely a škodí MČ Prahy 11, ale i svým kolegům a koaličním partnerům. Ti jsou zatím potichu, i když někteří už svůj názor nebojácně vyslovili.

Vrátím se k té výpovědi, kterou našim dětem dali a zdůvodnili ji trapně tím, že jsme poslali pozdě platbu za hřiště. V polovině srpna jsme srovnali do koruny veškeré závazky, které jsme vůči Jihoměstské majetkové měli. V červenci a srpnu, jako jediní na JM, zcela ZDARMA otevíráme areál dětem z JM a příměstský táborům. Chybí nám tedy peníze z pronájmu, ze kterých mimo jiné každý měsíc platíme za pronájem zázemí 33 tisíc korun, 30 tisíc elektřinu, vodné stočné, nájem, činnost správce, opravy hřišť a celého objektu atd.

Jihoměstská majetková spravuje velkou část majetku MČ Prahy 11. Každý měsíc se někdo s platbou zpozdí. Ať jsou to občané v nájemních bytech nebo společnosti, které zde fungují, protože jsme jen lidé. No a pánové radní Kos a Štyler se probudili a okamžitě tuto situaci využili k tomu, aby nám dali výpověď z areálu, do jehož výstavby jsme investovali společně s MČ Prahy 11 mnoho milionů korun.

Rodiče našich dětí bych rád uklidnil, aby se nebáli, že jim tahle lumpárna jen tak projde. Budeme se samozřejmě bránit soudní cestou. Určitě to bude dlouhodobý proces a upřímně, rád bych viděl soudce, kterému by toto stačilo k výpovědi. Jsem velmi rád, že se nám okamžitě nabídly dvě právní společnosti, které nás chtějí ZDARMA zastupovat a jen nevěřícně kroutí hlavou, co to na MČ Prahy 11 provádí. A tak zřejmě dojde k absurditě, kdy MČ Prahy 11 bude utrácet peníze daňových poplatníků ve sporu proti vlastním malým dětem z JM.

Pánové Štylere a Kosi:

Místo pomoci, jsme se od vás dočkali podrazu. Slibovali jste boj s kmotry a sami se jako kmotři chováte. Uvědomte si, že toto své chování budete muset našim rodičům na schůzi zastupitelstva vysvětlit a doporučují vám, abyste si pronajali nějaký velký sál, protože do KC Zahrada se opravdu nevejdeme. Mějte na paměti, že vám tyhle lumpárny voliči na Jižním Městě brzy sečtou.

Chtěl bych se rozloučit známým „děkujeme, odejděte“, ale vám opravdu není za co děkovat.

Petr Sýkora zastupitel za JM-ND

Předseda FK Dukla JM