20 Kvě '15
Jaro vrcholí a spolu s ním pylová sezóna. Alergici o tom vědí své: zarudlé oči, posmrkávání a potíže s dechem. Letos to [...]

Jaro vrcholí a spolu s ním pylová sezóna. Alergici o tom vědí své: zarudlé oči, posmrkávání a potíže s dechem. Letos to platí zejména pro alergiky na Jižním Městě.  Plochy zeleně v této části hlavního města jsou totiž porostlé přerostlou travou, kterou nikdo neseká buď vůbec, nebo pozdě. Trávy stihnou vykvést a nešťastné alergiky potrápit. Letošní jaro si „užijí“ více než dříve.

A kdo za to může? No přeci bývalý starosta městské části Dalibor Mlejnský! A jak to dokázal? Musí to být značně prohnaný člověk! Jeho vliv na úřad nepolevil ani půl roku poté, co z něj odešel. I ta tráva pořád roste! A kvete! Naschvál! Že je to přitažené za vlasy? Omyl. Právě tak vysvětluje své selhání nová koalice v čele se starostou Štylerem.

Aby oficiální zaklínadlo úřadu (za všechno může Mlejnský) neznělo až tak hloupě, obalilo ho vedení vysvětlením: za neposekanou trávu může zpackané výběrové řízení, které organizoval úřad pod vedením Mlejnského. Tedy dlouhé měsíce před volbami. Z toho přeci musí jasně vyplynout, jak je mazaný. Schválně ho už někdy v únoru zpackal, aby se pomstil za volby, které prohrál až na podzim!  

Nabízí se vysvětlení mnohem pravděpodobnější: nové vedení města shodilo ze stolu všechno, co začali nebo dělali jeho předchůdci. Ať už to bylo dobré nebo špatné. Bez přemýšlení, bez ohledu na následky. Dobyli jsme radnici! Nenecháme kámen na kameni! Jenže teď stojí na rozvalinách a neví, co s nimi. Tak začali šířit heslo: za všechno může Mlejnský!  

Ve stejném duchu se nese vysvětlení, proč nešťastní alergici nemohou dýchat. „Museli jsme zrušit to minulé výběrové řízení, protože bylo diskriminační,“ tvrdí Štyler a spol., když vypisuje nové. 

Na tak velké sousto, jako je výběr firmy na péči o 220 hektarové území, si však nové vedení netrouflo. Rozporcovalo tedy zakázku na pět menších kousků. Jednu z nich ani soutěžit nebude, tu dá rovnou dceřiné společnosti, Jihoměstské majetkové. 

Další čtyři oblasti soutěží sólo. A koukněme na podmínky! Účastníci musí předložit šest referencí za poslední 3 roky pro každou ze čtyř oblastí. Alespoň jedna musí být v objemu alespoň 600 – 800 tisíc korun. Uchazeč také musí doložit drahé pojištění (v řádu desítek milionů korun) a garantovat nákladné strojové vybavení. A to nejlepší nakonec: na účet zadavatele musí zájemce o práci pro Jižní Město složit nesmyslně vysokou kauci v souhrnné výši 1,5 milionu Kč. Co dodat;, začínající nebo drobný podnikatel si lidově řečeno neškrtne. Že nabídne lepší cenu? Že by uměl odvést skvělou práci? Ale prosím vás, nemá přeci reference, miliony na pojištění a půldruhého milionu na kauci. Tak ať nám sem radši vůbec nechodí! – vzkazuje podmínkami úřad podnikatelům. A to není diskriminace?  

Gabriela Gödelová, Jižní Město – náš domov

 

3024 Comments

Zanechat komentář