10 Srp '16
„Tak nám odvolali Zdeňkovou,“ dala by se slovy pověstné paní Müllerové parafrázovat situace, která nastala na květnovém zastupitelstvu Prahy 11. [...]

„Tak nám odvolali Zdeňkovou,“ dala by se slovy pověstné paní Müllerové parafrázovat situace, která nastala na květnovém zastupitelstvu Prahy 11.

 

Kterou Zdeňkovou, paní Müllerová?“ ptá se Švejk. Nepřestávaje si masírovat kolena opodeldokem. „Já znal jenom jednu Zdeňkovou, ta je z Chodova, měla sekat trávu a sbírat psí hovínka. Nedělala ani jedno a místo toho fušovala do řemesla jinejm. Není ji žádná škoda.“

Se starým dobrým Švejkem nelze než souhlasit. I přes neustálá fantazírování radní Zdeňkové o jakémsi spiknutí temných sil opozice, byly důvody jejího odvolání zcela prozaické. Ostatně posuďte sami. Při svém zvolení do funkce s kompetencemi údržba zeleně a veřejného prostranství a doprava, v listopadu 2014 slibovala kromě jiného následující:

 

Slib 1

Transparentním způsobem zajistíme výběr dodavatele údržby zeleně a úklidu

Realita? Pravda je, že Zdeňková nechala zrušit již připravené výběrové řízení na dodavatele údržby zeleně a úklidu (vždyť se připravovalo za bývalého starosty Mlejnského). Zároveň prohlásila, že nové výběrové řízení bude transparentní, bude přístupné drobným podnikatelům a v každém případě bude cena podstatně nižší než za bývalého vedení. Nové výběrové řízení bylo připraveno, ale nebylo transparentnější, nebylo přístupné pro drobné podnikatele (parametry mohly splnit pouze velké firmy) a zavdávalo k dohadům a spekulacím. Po devíti měsících, v září 2015 byla slavnostně̌ vybrána společnost AVE. A vítězná cena? Podezřele nízká vysoutěžená cena na úrovni roku 1994 dávala tušit, že nás čekají problémy. A tak se také stalo… tráva neposekána, a když posekána, tak ponechána na místě k zetlení. Odpadkové koše nevysypány, pytlíky na psí exkrementy nedodány, nepořádek neuklizen. Stačí se podívat na Facebook Prahy 11 či příslušná diskusní fóra radnice přetékající stížnostmi na pořádek stejně jako nevyprázdněné odpadkové koše.

 

Slib 2

Zásadním způsobem zlepšíme úklid a údržbu zeleně na Jižním Městě

 

Realita?

Zdeňkové se podařilo za jednu sezónu téměř zlikvidovat dva parky: park U Chodovské tvrze a park U Košíkovského potoka. V posledně jmenovaném nechala zlikvidovat nejen trávu, protože ji zřejmě nikdo neřekl, že nově vysetý trávník se musí dosévat, hnojit, ale hlavně ZALÉVAT. Ještě hůře dopadly nově vysazené stromy, kterých nechala Zdeňková uschnout celkem 11. Opět této „odbornici“ nějak ušlo, že nově vysazené stromy se musejí ZALÉVAT, jinak uschnou. Což se bohužel stalo. Pravdivost uvedeného (na rozdíl od hysterických tvrzení odvolané radní) si můžete ověřit na přiložených fotografiích případně na vlastní oči přímo na místě.

Kosikovskypotok Kosikovskypotok2

 

Slib 3

Zamezíme vjezdu kamionům na Jižní Město

Realita? Kamiony již mnoho let Jižním Městem projíždět nesmějí. Výjimku tvoří komunikace Mírového hnutí. Zde se jednalo o populistické sliby před volbami, protože kamiony samozřejmě ulicí Mírového hnutí projíždějí dál ve stejné intenzitě, nic se nezměnilo, Zdeňková nic nezařídila. Vedle toho HPP 11 v čele s „expertkou“ na dopravu a v rozporu se svými sliby dokonce aktivně vystupují proti dokončení Pražského okruhu, tzv. PO 511, což je obchvat, který může jako jediný, občanům Jižního Města ulevit. Z nepochopitelných důvodů se představitelé HPP 11 i Zdeňková odmítli připojit k výzvě zastupitelstva i petici požadující dokončení okruhu. Namísto toho se angažují ve prospěch obyvatel z vesnic obklopující Prahu 11.

 

Slib 4

Zvýšíme počet parkovacích míst pro místní obyvatele

Realita? Kde nic, tu nic. Aneb vyhlašujeme soutěž o nalezení nově vzniklého parkovacího místa na Jižním Městě!

 

Zanechat komentář