10 Úno '16
Hospodaření Prahy 11: zašantročených 90 miliónů   Z nehospodárného nakládání s veřejnými penězi viní opozice v Praze 11 současné vedení [...]

Hospodaření Prahy 11: zašantročených 90 miliónů

 

Z nehospodárného nakládání s veřejnými penězi viní opozice v Praze 11 současné vedení místní radnice pod taktovkou Hnutí pro Prahu 11. S kritikou přišli opoziční zastupitelé mj. na posledním jednání zastupitelstva při projednávání letošního rozpočtu. „Starosta Štyler a jeho zástupce Kos (oba HPP11) prošustrovali za loňský rok, z části svou nekompetentností a z části záměrně, celkem téměř 90 miliónů korun. Ty přitom mohly být využity v současnosti k prakticky neexistujícím investicím do rozvoje Jižního Města,“ upozorňuje zastupitel opozičního hnutí Jižní Město – náš domov Rostislav Korbel.

 

„Přes stále se opakující se nesmyslná a zavádějící prohlášení starosty Štylera a místostarosty Kosa o prázdné pokladně a finanční klinické smrti Prahy 11, kterou mělo údajně způsobit minulé vedení radnice jsme očekávali, že letošní rozpočet bude vykazovat zjevnou výrazné snížení běžných výdajů a naopak jasný signál rozvoje Prahy 11 v oblasti investic do veřejného vybavení. Opak je bohužel smutnou pravdou,“ rozvádí důvody kritiky vedení radnice Rostislav Korbel.

 

 

Žebříček zašantročených peněz“

 

  • Regenerace školy Schulhoffova: dotace z fondů EU na zateplení objektu. Po zpackaném výběrovém řízení na dodavatele stavby, Štyler a Kos peníze dobrovolně vrátili. Jedná se zřejmě o český unikát v oblasti čerpání fondů EU. Výběrové řízení mělo být opět realizováno, stavba dokončena a prostředky, se souhlasem příslušných orgánů převedeny do letošního roku.
  • Dividendy Jihoměstská majetková: další neuvěřitelná hloupost z dílny místostarosty Kosa. Vyvádět ze 100% vlastněné společnosti dividendy je výkon hodný k pláči. Peníze mohly být použity na opravy budov mateřských a základních škol a nemusely se z nich zcela zbytečně a nelogicky odvádět daně. Více zde: http://jiznimestonasdomov.cz/lzi-a-plytvani-na-radnici-v-primem-prenosu/
  • Nájem Sandra: objekt Sandra byl pořízen v roce 2014, s tím že výnos z nájemného činil 14 milionu Kč ročně. V roce výnos z nájemného činil už pouze 6 milionů Kč. Tento propad výnosu nebylo vedení města schopno pořádně zdůvodnit. Více noviny Jižní Město – náš domov č.1, září 2015.
  • Zahrady Opatov – neuplatnění odpočtu DPH: neuvěřitelná neznalost a diletantství, kdy městská část neuplatňuje odpočet DPH. Jedná se o investiční projekt výstavby nových nájemních bytů z výnosů prodeje bytů oprávněným nájemcům. Nově postavené byty by městská část dále pronajímala občanům dle přijatých pravidel za obvyklé nájemné. Uplatnění odpočtu DPH v takovém případě je zcela v souladu se zákonem o DPH. Místostarosta Kos svoji trestuhodnou neznalost daňové problematiky a principu DPH opakovaně prokázal i na veřejných zasedáních zastupitelstva.
  • Ztráta Jihoměstská majetková (4.čtvrtletí 2015): skutečnost vyplývající z účetní uzávěrky. Důsledek toho, jak „odborníci“ z koalice HPP, ANO, TOP řídí naší městskou část.
  • Parkoviště Gregorova: Štylerova a Kosova klientelistická „malá domů“ spřátelené rodině Horníků. Sama rada městské části přiznala, že byl porušen zákon, a že městské části vznikla škoda. Případ šetří kriminálka. Více http://jiznimestonasdomov.cz/parkoviste-za-odmenu-a-bez-vyberoveho-rizeni-neni-problem-kdo-to-vysetri/
  • E- aukce – provize společnosti Gavlas za prodej 18-ti bytů: opět podezření na porušení zákona, opět snaha o vyvádění financí z rozpočtu městské části. V přípravě je další trestní oznámení na členy městské rady a zastupitelstva, kteří tento postup schválili. Vícehttp://jiznimestonasdomov.cz/podivne-transparentni-prodej-bytu-mc-prahy-11/