07 Úno '18
„Dne 3. 4. 2017 v odpoledních hodinách byla uzavřena část láv­ky k hlavnímu vchodu do poli­kliniky Medifin v 1. patře [...]

„Dne 3. 4. 2017 v odpoledních hodinách byla uzavřena část láv­ky k hlavnímu vchodu do poli­kliniky Medifin v 1. patře – ulice Opatovská, Praha 4 – z důvodu propadu této části komunikace. Hlavní vchod bude uzavřen do odvolání. V současné chvíli se intenzivně pracuje na obnovení řádného stavu.“

Toliko tisková zpráva z Městského úřadu Prahy 11. Ano je to tak, slovo „INTEN­ZIVNÍ“ dostalo nový rozměr. Po devíti měsících intenzivní práce totiž došlo prozatím pouze k vybourání staré pro­padlé lávky.

Leckdo by si mohl myslet, že vybourat starou lávku se stihne za týden, ale tak to podle našich radních není (radní = mozkový trust MČ Prahy 11). Taková propadlá lávka, která ze své podstaty potřebuje už jenom „dora­zit“, totiž potřebuje intenziv­ní a transparentní přístup. Nejdříve se transparent­ně (tedy uvážlivě a dlouze) musí vybrat firma, aby po­soudila, že lávka je propad­lá. To trvá dva měsíce. Pak se musí složitě vybrat firma, která nakreslí projektovou dokumentaci nové lávky (tři měsíce). Pak to projektant musí pro­jednat na stavebním úřadu, což trvá další čtyři měsíce. Mezitím se vybere fir­ma, která za jeden týden odstraní lávku.

Hurá! Lidičky, neradujte se předčasně, není ještě vyhráno. Nová lávka se totiž musí postavit, a to je také fuška, která bude trvat dalších pět měsíců. Nebo pět let, kdo ví.

Ještě štěstí, že se všichni zúčastnění dané problematice věnovali „INTEN­ZIVNĚ“, jinak by propadlá lávka čekala na svoji opravu dalších deset let!

Jak by řekl klasik, výše uvedená kauza realisticky nastavuje zrcadlo pracov­ních schopností současných radních na Praze 11. A pak se občané diví, že Jižní Město připomíná spící království, kde vše spí hlubokým spánkem a nic se neděje.

 

Únor 2018

IMG_3382

 

Duben 2017

lávka Opatov

Zanechat komentář