18 Bře '16
Hlasy zastupitelů napříč všemi politickými stranami v Praze 11, s výjimkou členů Hnutí pro Prahu 11, ve čtvrtek 17. 3. [...]
Hlasy zastupitelů napříč všemi politickými stranami v Praze 11, s výjimkou členů Hnutí pro Prahu 11, ve čtvrtek 17. 3. 2016 v podvečer odvolaly na řádném zasedání zastupitelstva 1.místostarostu Ladislava Kose (HPP11). Toho dlouhodobě kritizovala opozice a v posledním týdnech i koaliční partneři HPP 11 ve vedení radnice z ANO a TOP 09. Pro odvolání Kose bylo 23 zastupitelů, proti 18. „Pro Jižní Město je jednoznačně výhra, že jeho neschopnost, aroganci moci a naprosté diletantství v oblasti ekonomiky nemohli již déle přehlížet ani koaliční partneři a svými hlasy rozhodli o jeho odvolání,“ okomentoval hlasování opoziční zastupitel Petr Sýkora (Jižní Město náš domov), který jeho odvolání navrhl.
Nyní již bývalého místostarostu Kose opozice nejen dlouhodobě kritizovala, ale vyzývala k rezignaci především kvůli plýtvání veřejnými prostředky, neschopností zajistit pro město peníze, netransparentním přidělováním dotací, cenzurou a zneužíváním radničních novin Klíč. „Na pro město nevýhodné pronájmy městských parkovišť politickým spojencům upozorňovala i celostátní média, stejně jako do jeho zapojení do plánů jeho stranického kolegy a starosty Prahy 11 Štylera na odtržení Jižního Města od Prahy,“ upozornil Sýkora.
 
„Ve vedení radnice je pro nás nadále nepřijatelný jak starosta Štyler, kvůli svému nevysvětlenému plánu na odtržení Jižáku od Prahy, tak i radní Zdeňková nejen kvůli její tragické neschopnosti řídit svěřený úsek správy městské zeleně, ale také kvůli neuvěřitelnému případu šikanování ředitelky mateřské školky kvůli osobní averzi a bez jakékoliv kompetence zasahovat do oblasti školství,“ dodal Sýkora.