13 Čvc '16
Zprávy z rádia Jerevan připomínají čím dál víc vyjádření starosty Štylera a jeho “sekty” HPP11. Naposledy o tom, jak jsem [...]

Zprávy z rádia Jerevan připomínají čím dál víc vyjádření starosty Štylera a jeho “sekty” HPP11. Naposledy o tom, jak jsem měl údajně prodat fotbalový areál TJ Jižní Město Chodov v ulici Volkovova.Proti tomuto lživému nařčení se musím zásadně ohradit. Hlavní argument je celkem zásadní – nikdy jsem žádný fotbalový areál nevlastnil a proto jsem ani žádný nemohl prodat.

Zmiňovaný areál historicky vlastnila TJ JM Chodov, což lze jednoduše zjistit z veřejně dostupných zdrojů a z katastru nemovitostí. Důvody proč TJ JM Chodov fotbalový areál na začátku roku 2016 prodala byly prozaické a svědčí úplně o něčem jiném než o čem Štyler nehorázně lže.

 

Po nástupu starosty Štylera & spol z HPP11 do vedení radnice nastala při rozdělování dotací pro sport zlatá éra bujení politického klientelismu. Protože TJ JM Chodov neprokázala vůči novému vedení dostatečnou servilnost, musel být potrestána a byly jí pokráceny dotace na zajištěni provozu pro rok 2015, čímž se dostala do problémů se zajištění provozu sportovní haly v ulici Mírového hnutí a splácením úvěru z minulosti, který byl čerpán na rekonstrukci haly. Na tyto skutečnosti byl starosta Štyler několikrát během roku 2015 upozorňován. situace došla tak daleko,že v listopadu 2015 hrozilo vyhlášení insolvence. Valná hromada TJ JM Chodov rozhodla o zahájení procesu prodeje fotbalového areálu s tím, že jako první bude oslovena přímo Praha 11. Dopis starostovi Štylerovi byl odeslán 10.12.2015 s důrazem na nutnost rychlého jednání a se znaleckým posudkem ve výši 16 mil. Kč. Reakce ze strany radnicepřišla však až 7.1.2016 a to reakce velice fádní a obecná.

 

Starosta Štyler píše, že hřiště bylo prodáno, než radnice stihla zareagovat. To je další lež když  jaksi zapomíná účelově dodat, že jím řízená radnice nebyla bohužel schopna za celé 3 MĚSÍCE PŘIJÍT S JAKOUKOLI NABÍDKOU NA ODKUP HŘIŠTĚ a o ceně také nejednala. Dokonce se dopis adresovaný Štylerovi na cca 4-5 týdnů někde na radnici„potratil“. Proto z nečinnosti vedení radnice a tlaku věřitele (do 10 dnů insolvence) byla nucena TJ JM Chodov prodat hřiště jedinému soukromému zájemci za pouhých 10 milionů (bohužel tedy celých 6 mil. pod znaleckým posudkem) s tím, že areál bude nadále zachován pro fotbalisty. Nutno zdůraznit, že valná hromada rozhodla zcela v souladu se stanovami a zákonem. Z 30 delegátů hlasovalo 26 pro, 4 se zdrželi (já hlasoval pro).

 

Ve vzduchu tedy zůstal pouze zápach z radnice a otázky…

– kdo je zodpovědný za totální nečinnost radnice k jakékoli konkrétní nabídce odkupu?

– kdo je zodpovědný za „zašantročení“ dopisu na 4-5 týdnů na MČ P11 s nabídkou na odkup?

– kdo vyvodil osobní zodpovědnost, že fotbalový klub FC Chodov Jižní Město  přišel o domovské hřiště?

– kdo je zodpovědný za to, že podmínky pro fotbalisty MČ P 11 přijdou na vyšší finanční prostředky?

 

Korunu tomu všemu dá na zastupitelstvu starosta s návrhem usnesení, kde vlastní neschopnost chce politicky zneužít vůči opozici, kterou absolutně nelogicky  chce do svého průšvihu namočit.

 

Ne, starosto Štylere, pouze vy a vedení města jste zodpovědní za to, že Praha 11 přišla o možnost vlastnit travnaté fotbalové hřiště. Vy a vaše vedení radnice jste vaší neschopností poškodili naše město i tradiční sportovní klub.

 

Pane starosto Štylere, pokud by jste byl schopen plnohodnotně vykonávat svoji funkci a zajistil koupi hřiště (což by určitě s radostí podpořili všichni rozumně uvažující zastupitelé) nemusel by jste nyní řešit, kdo hřiště koupil, za kolik a hlavně, zda opravdu v budoucnu někdo se nebude snažit pozemky developersky využít či zneužít. Možná, že nevyužití nabídky odkupu byl z vaší strany záměr, aby jste to mohl následně politicky zneužít oproti opozici, popřípadě TOP 09, která má sport v gesci.

 

Pane starosto Štylere, omluvte se za lži, kterými jste se v této věci pokusil přehodit svoji vlastní zodpovědnost a nečinnost na představitele opozice. I vašim vlastním voličům už je po téměř dvou letech vašeho úřadování na radnici jasné, že vaše sliby o podpoře sportu v Praze 11 jsou pouhými bezobsažnými frázemi. Ostatně i jako prakticky všechny ostatní body ve vašem programovém prohlášení.

 

Dalibor Mlejnský

Zanechat komentář