13 Úno '18
Co vede zastupitele za HPP11 a předsedu FC Háje Michala Horníka k tomu, že svým chováním na jednání zastupitelstva, odradí [...]

Co vede zastupitele za HPP11 a předsedu FC Háje Michala Horníka k tomu, že svým chováním na jednání zastupitelstva, odradí zastupitele MČ Praha 11 od rozhodnutí schválit dotaci pro jeho fotbalový klub na Hájích? Že by v tom byl od Horníka záměr a politikaření? Jinak si jeho chování nelze vyložit.

Zastupitelstvo mělo ve svém programu také schválení účelové dotac fotbalovému klubu FC Háje. Zastupitelé za JM-ND byli připraveni tuto dotaci podpořit a tuto podporu dokonce veřejně deklarovali. Stalo se však něco neuvěřitelného a nepochopitelného. Zastupitel za HPP11 a funkcionář fotbalového oddílu Háje Jan Horník ml., měl zhruba pětiminutový příspěvek, ve kterém pouze urážel a lhal.
Například tvrdil, že jeho klub FC Háje je po celou dobu ze strany radnice utiskován a finanční prostředky, které kdy tento klub dostal jsou pouze drobné v porovnáním s ostatními kluby na Jižním Městě. Za tento stav dle Horníka může zejména bývalý starosta Mlejnský, který už není 3 roky ve funkci a současné vedení starosty Jiravy (koalice ANO, TOP09). Nato vystoupil zastupitel Sýkora (JM-ND), který argumentoval přesným přehledem (zpracovaným Odborem školství a kultury MČ Praha 11) všech dotací, které fotbalový klub FC Háje v minulosti obdržel. Jedná se o částku v souhrnné výši 3,2 mil. Kč. Přičteme-li k tomu odstupné za areál Schulhoffova ve výši 3 milióny Kč, jedná se o celkovou částku ve výši 6,2 miliónů Kč. Tomu se tedy říká drobné!
Následně byl pan Horník, ze strany zastupitele Prokopa (ANO) vyzván, ať se za své urážlivé, velmi nevhodné a nepravdivé chování omluví, nebo pro tento návrh nebude vůle zastupitelů dotaci podpořit. Bohužel omluva nepřišla. Po tomto neuvěřitelném výstupu zastupitele Horníka, nebyl tento bod většinou zastupitelů schválen. Nutno dodat, že pro přidělení dotace nehlasoval ani zmatený Horník! Asi nechtěl přijmout drobné (statisíce) od nenáviděné radnice. Jak toto svoje chování vysvětlí členům fotbalového klubu FC Háje je ve hvězdách. Asi to bude opět snůška lží a nesmyslných obvinění, jako obvykle.

Nicméně důležité body nezbytné pro fungování úřadu a chodu městské části Praha 11 byly schváleny, zejména pak rozpočet na rok 2018.

Klub JM-ND

Zanechat komentář