15 Dub '15
Nemůžu se zbavit dojmu, že se jihoměstský Klíč změnil v Kladivo na čarodějnice. Nemám na mysli brilantní Kaplického knihu nebo její [...]
Nemůžu se zbavit dojmu, že se jihoměstský Klíč změnil v Kladivo na čarodějnice. Nemám na mysli brilantní Kaplického knihu nebo její filmové zpracování. Myslím publikaci z patnáctého století, sepsanou dominikány H. Kramerem aj. Sprengerem. Myslím tím jejich dílo, plné nenávisti a negativ.

Klíč se v takové dílo změnil. Je plný strašáků. Bojte se, lidé! Před vaším domem měl stát mrakodrap! Rád bych dodal: Bojte se, lidé! Ale hlouposti a špatných rozhodnutí.

Dočetl jsem se, že se MČ Prahy 11 zatím nepodařilo vypovědět NEVÝHODNOU smlouvu na travnaté hřiště Schulhoffova, kterou uzavřelo bývalé vedení MČ s FK Duklou Praha. V čem je nevýhodná? Vždyť na tomto hřišti sportují děti z FK Dukly Jižní Město! Tedy děti z JM. Naše děti! Mám to chápat tak, že investice do dětí je ztrátová? Že jsem hloupý, když si myslím, že je to investice do naší budoucnosti?

Samozřejmě, něco to stojí. MČ platí nájem za pozemky pod hřištěm, které patří soukromým vlastníkům. FK Dukla Praha však investuje do tohoto hřiště prokazatelně min. 600 tisíc ročně (nájem MČ, elektřina, voda z řadu za cca 350 tisíc, sekání, lajnování, hnojení, podzimní i jarní rekultivace atd.) a přitom na tomto hřišti v minulém roce vůbec nehrála! Michal Prokeš, generální manažer FK Dukla Praha a.s., splnil své slovo. Slíbil, že Dukla Praha bude podporovat děti z FK Dukla JM a pokud se oddíl rozroste, odejde Dukla Praha z JM a uvolní dětem hřiště. Nevím, jestli si toho někdo ze současného vedení radnice vůbec všiml, ale FK Dukla JM se stala za pouhé 4 roky třetím největším klubem na Praze 4. Nemáme sice tradici jako jiné oddíly, ale o to větší elán a chuť pracovat. Chceme dokázat lživost tvrzení nenávistných škarohlídů, že jsme uměle vytvořený klub.

Šéfa Dukly Praha navštívil Michal Horník, zastupitel za HPP 11 a současný předseda oddílu FC Háje JM a SOS Háje. Nabídl mu VÝHODNOU dohodu: FK Dukla Praha má odstoupit od smlouvy a vrátit hřiště MČ Prahy 11. Radnice bude platit údržbu a energie areálu Schulhoffova místo Dukly Praha. Takže místo úspor utratí o nejméně 600 tisíc ročně víc. Je to ekonomická úvaha? Nebo diletantský nesmysl? Nebo je za tím ještě něco dalšího?  Třeba likvidace klubu FK Dukla JM. Co na tom, že máme téměř 300 členů a z toho 200 dětí. V minulosti klub podporoval bývalý starosta Dalibor Mlejnský, a to se neodpouští! Je to zapsáno v Kladivu na čarodějnice, tedy v manuálu dominikánských fanatiků pro likvidaci čarodějnic. Stejně jako další fakt. Zakladatelem a předsedou klubu FK Dukla JM je Petr Sýkora, zastupitel za opoziční Jižní Město-náš domov.

Dovolte mi, pánové radní, upozornit vás, že se mstou Mlejnskému a Sýkorovi dopouštíte velké křivdy na malých dětech z Jižního Města.

Zanechat komentář