19 Lis '15
V každé demokratické společnosti je naprosto samozřejmé, že kontrolní výbor řídí opozice. Je to logické. Někdo přece musí kontrolovat ty, kteří [...]

V každé demokratické společnosti je naprosto samozřejmé, že kontrolní výbor řídí opozice. Je to logické. Někdo přece musí kontrolovat ty, kteří nám vládnou. Logika nelogika, na Praze 11 je všechno jinak. Kontrolní výbor obsadila koalice v čele s HPP 11 ihned po komunálních volbách. Starosta Štyler s místostarostou Kosem (oba HPP 11) to vysvětlili jednoduše.

  1. KV nesvěří obviněným opozičním zastupitelům
  2. HPP 11 si KV ponechá, aby mohla vyšetřit možné nekalé činnosti bývalého vedení radnice MČ Prahy 11

Uběhl rok a kolegové z HPP 11 nic nevyšetřili. Kolik času ještě Štyler s Kosem potřebují? Aby bylo jasno, nenapadám lidi z kontrolního výboru, dokonce ani ty z HPP 11. Byl jsem osobně přítomen na jedné jeho schůzi a debata byla věčná, slušná a profesionální, tedy do té doby než přišel místostarosta Kos, který nás začal urážet, jak je jeho zvykem.

Myslím si, že je dost opozičních zastupitelů, kteří z ničeho obvinění nejsou a práci v KV určitě zvládnou. Problém bude asi jinde. Štyler s Kosem udělali za pouhý rok několik lumpáren a prostě nechtějí, aby jim do toho někdo viděl. Jako příklad mohu uvést, že tito pánové bez řádného výběrového řízení dali do pronájmu parkoviště Gregorova Janu Horníkovi z FC TJ Háje, zřejmě jako odměnu za hlasy rodičů v komunálních volbách za naprosto nestandardní cenu. Díky tomuto jednání přišla MČ Prahy 11 o statisíce korun. Když jsme na toto upozornili na zastupitelstvu starosta Štyler se nám vysmál. No, po té co to začala vyšetřovat policie ho smích přešel a rychle se snaží věc zahladit. MČ Prahy 11 vypsala narychlo zpackané výběrové řízení na toto parkoviště, kde jsme se nedozvěděli vůbec nic, asi záměrně. Pozdě pánové, pozdě…

Při vší úctě k lidem, kteří jsou dnes v kontrolním výboru, kteří k nám byli slušní a nijak nám neublížili, jak se vám bude vyšetřovat tato lumpárna, když v ní jedou vaši nejvyšší představitelé. Právě proto by měl být KV v rukách opozice.

To bylo před volbami řečí a slibů od HPP 11, jak to budou dělat transparentně a čestně. Jak komicky teď vypadá programové prohlášení rady MČ Prahy 11 posuďte sami. Píše se v něm doslova: „Sport si zaslouží co největší možnou podporu ze strany radnice Prahy 11. Oproti minulosti však nebudeme podporovat sportovní aktivity na základě politických „zásluh“ a konexí“ a zároveň se rada také zavazuje, že „připraví novou sportovní koncepci a transparentní metodiku financování sportovních klubů, oddílů a tělovýchovných aktivit“.

Zřejmě proto pan místostarosta Kos HPP 11 dosadil na základě politických zásluh a konexí v komunálních volbách do čela sportovní komise , která navrhuje výši grantů svého stranického kolegu Michala Horníka předsedu FC Háje a SOS Háje, který si úplnou náhodou samozřejmě transparentně navrhl nejvíce peněz ze všech sportovních oddílů na JM a starosta Štyler s místostarostou Kosem oba za HPP 11 mu to úplně náhodou schválili.

Tak to už nám schází jen ta slibovaná nová sportovní koncepce a transparentní metodika financování sportovních klubů.

Opravdu se těšíme ?

Petr Sýkora JMND