18 Úno '17
Přinášíme vám postřehy z posledního únorového jednání zastupitelstva MČ Praha 11, které bylo opět pro slabší povahy těžko stravitelné. HPP [...]

Přinášíme vám postřehy z posledního únorového jednání zastupitelstva MČ Praha 11, které bylo opět pro slabší povahy těžko stravitelné. HPP 11 předvedlo totiž v přímém přenosu rčení, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře. A to doslova! Ve 13,05 hodin se HPP11 chopilo své minutové chvilky slávy, která se však proměnila ve čtyři a půl hodinovou nechutnou exhibici senátora Kosa a jeho věrných. Postupně navrhovali do programu nové a nové body, celkem tak asi 50. Při této maškarádě předvedl Kos a spol. veškeré své dovednosti. Vynikali pak zejména v oblastech umu demagogie, lhaní, urážení a podvodech. Vypisovat zde jednotlivé prohřešky HPP 11 by bylo velmi zdlouhavé (odkazujeme na záznam z jednání na www.praha11.cz), nicméně největší perly zde uvedeme. 

Po jednom z výstupů zastupitele Kvítka (HPP11): zastupitel Kováč (ANO): „Pane Kvítku lžete“, Kvítek (HPP11): starejte se o sebe šašku!“

Souček (JM-ND): „pane Kosi, pro příště hlasujte pouze sám za sebe a ne za paní Zdeňkovou!“  Senátor Kos (HPP11): „Pane Součku, dejte na mne TéÓčko (trestní oznámení)“.  

 “Směj se, paňáco…(Jiravo)” vyštěknul senátor Kos, jenž se vybranému chování na kurzu rétoriky a šarmu (z peněz daňových poplatníků) bohužel nenaučil!   

A co zastupitelé MČ Praha 11 schválili užitečného pro obyvatele Jižního Města? Moc toho nebylo, nicméně něco málo však přeci jen. Podařilo se například prosadit kulturní granty, souhlas s výstavbou tělocvičny pro Střední odbornou školu multimediální a propagační tvorby, s.r.o. a souhlas s územní studií OPATOV v lokalitě Na Jelenách. A jak hlasovalo pro tyto body HPP 11? Licoměrně, jako většinou a jak se dalo předpokládat. Až na vzácné výjimky tyto body zastupitelé za HPP11 totiž nepodpořili. To co se bohužel nepodařilo prosadit je bod „ Změna zásad pro prodej bytů ve vlastnictví MČ Praha 11. Tak snad příště. 

Rostislav Korbel

Zanechat komentář