27 Zář '18
Hnutí Jižní Město – náš domov postavilo svůj volební program na zdravém a bezpečném Jižním Městě. Předvolebních setkání s občany se kromě [...]
Hnutí Jižní Město – náš domov postavilo svůj volební program na zdravém a bezpečném Jižním Městě. Předvolebních setkání s občany se kromě kandidátů do zastupitelstva Prahy 11 pravidelně účastní zdravotní sestry, které občanům měří tlak, a dermatolog MUDr. Velčevský, který nabízí preventivní vyšetření pih a znamének dermatoskopem.
 

Doprovodné akce se taktéž zaměřují na zdraví – ukázky první pomoci předvádí lídr kandidátky Petr Souček, který je zároveň vodním záchranářem působícím na stanovišti Slapy.

Již v první den při zahájení kampaně, 3. září, naměřila zdravotní sestra pánovi – padesátníkovi tak vysoký tlak, že přítomný lídr kandidátky Petr Souček musel zavolat záchranku. Pán přiznal, že ho trápí příznaky spojené s vysokým tlakem, ale víc než 10 let nenavštívil lékaře. Pracovní ZZS pána okamžitě odvezli k internímu lékaři.

Petr Souček byl rád, že se hned v první den podařilo pomoct obyvateli Jižního Města. „Teď už vím, že naše kampaň je úspěšná. I jeden jediný zachráněný život stojí za veškeré naše úsilí.“

To ještě ale netušil, že záchrana zdraví spoluobčanů bude pokračovat. Dermatolog MUDr. Velčevský na dalším dnu zdraví 20. září při preventivním vyšetření pacientovi diagnostikoval mnohočetné aktinické keratózy v obličeji, to znamená karcinom kůže. „Včasná diagnóza jednak pomáhá stanovit účinnou léčbu, na druhé straně se jedná o esteticky nevzhledný útvar, který mnoho pacientů vnímá velmi negativně a snižuje tím kvalitu jejich života“, komentoval diagnózu MUDr. Velčevský.

Zdroj