22 Kvě '15
Pro alergiky na Jižním Městě nastalo těžké období. Kromě obvyklé dávky pylů ze stromů a keřů se v tomto roce [...]

Pro alergiky na Jižním Městě nastalo těžké období. Kromě obvyklé dávky pylů ze stromů a keřů se v tomto roce připojily i pyly z neposekané trávy. Mnoho lidí se logicky ptá, proč radnice Prahy 11 nezahájila včas údržbu travnatých ploch tak, jako v letech minulých. Kompetentní osoby, tedy současní radní přišli vskutku s originální odpovědí v duchu hesla „Nejlepší obrana je útok“. Za nepříznivou situaci může předchozí koalice včele s Mlejnským! Trochu podivná konstrukce, když je více jak půl roku po volbách, ale argumentace v tiskové zprávě je jasná. Za neposekanou trávu může zpackané výběrové řízení organizované předchozí koalicí, kde byly aplikovány diskriminační podmínky a z tohoto důvodu muselo být výběrové řízení listopadu 2014 zrušeno. Následně nová koalice vypsala výběrové řízení nové, ačkoliv se o veřejnou zeleň v této době velmi dobře starala Jihoměstská majetková a.s. Za neposekanou trávou tedy nehledejme zrušené výběrové řízení, ale zaspání současného vedení, neboť ze dne na den, vám drahý stroj na sekání trávy nikdo nepůjčí.

 

A jak je to s výběrovým řízením na nového dodavatele údržby zeleně na Jižním Městě? Zakázku současná radnice rozdělila salámovou metodou na 5 oblastí z nichž jedna se soutěžit nebude, neboť ji bude realizovat Jihoměstská majetková a.s., tedy společnost ze 100% vlastněná MČ Praha 11.

 

O další 4 oblasti se tedy budou ucházet již potencionální uchazeči. Světe div se, opět se v novém výběrovém řízení promítly nové diskriminační podmínky v podobě 6-ti referencí za poslední 3 roky pro každou ze čtyř oblastí, z nichž alespoň jedna musí být v minimálním objemu 600 – 800 tis. Kč, dále uchazeč musí doložit drahé pojištění v řádu desítek milionů korun, doložit strojové vybavení a složit na účet zadavatele nesmyslně vysokou kauci v souhrnné výši 1,5 mil Kč. Jedná se tedy o pokračování diskriminačních podmínek, neboť začínající, nebo drobný podnikatel v oboru, nemůže tyto podmínky samozřejmě splnit, ačkoliv by mohl nabídnout lepší cenu. V případě výhry by mu jakákoliv banka půjčila na nové stroje, takže diskriminační podmínky jsou zbytečné a nepřijatelné.

 

Ačkoliv nové vedení radnice avizovalo výraznou změnu v řízení a rozhodování ve věcech veřejných, zejména pak v oblasti transparentnosti výběrových řízení a pravdivosti informování občanů, v obou případech současné vedení tvrdě selhalo.

 

Ing. Rostislav Korbel

Zastupitel za Jižní Město – náš domov

Zanechat komentář