26 Srp '16
Svolání mimořádného zastupitelstva MČ Praha 11? Další z řady účelových lží z dílny Hnutí pro Prahu 11 (HPP11) a starosty [...]

Svolání mimořádného zastupitelstva MČ Praha 11? Další z řady účelových lží z dílny Hnutí pro Prahu 11 (HPP11) a starosty Štylera! 

Když jsme jako opoziční zastupitelé spoluiniciovali svolání mimořádného zastupitelstva v únoru 2016, z důvodu mediálně propírané „hurá“ akce starosty Štylera a Kose, ve věci nápadu odtrhnout Jižní Město od hl. m. Prahy, byli jsme ze strany HPP11 osočováni z šíření poplašných zpráv, zneužívání práva zastupitelů vyvolat mimořádné jednání zastupitelstva a z plýtvání finančních prostředků, které toto jednání stojí (cca 50 tis. Kč). Přitom kauza odtržení Jižního Města od hl. m. Prahy, kterou Štyler s Kosem připravovali, by zásadním způsobem negativně ovlivnila život všech občanů Jižního Města, a to bez jakéhokoliv předchozího představení a projednání s veřejnosti a zastupitelstvem. 

Hnutí HPP11 včele se Štylerem a Kosem se jednání mimořádného zastupitelstva vehementně bránili a celou záležitost se snažili bagatelizovat. Nyní pouze hlasy zastupitelů HPP11 svolávají jednání mimořádného zastupitelstva z důvodu cenzury v časopisu Klíč, která se vrací na Prahu 11. K tomu podotýkáme, že tato cenzura se nevrací, nýbrž reálně existuje po celé dva roky funkčního období starosty Štylera. Na tento problém JM-ND trvale upozorňuje, avšak HPP11 jakoukoliv diskuzi na jednání zastupitelstva vždy odmítalo. Navíc problematiku s pravidly uveřejňování článků do časopisu Klíč měl na starosti toho času odvolaný místostarosta Kos, který nikdy žádná pravidla nepředložil. 

Klub JM-ND konstatuje, že danou problematiku je možné řešit na řádně plánovaném jednání zastupitelstva, které je naplánováno na 8.9.2016 (zdroj webové stránky MČ Praha 11 z 26. 8. 2016). Ze strany HPP11 se proto jedná o další pokrytecké a účelové jednání se snahou o snadné zviditelnění a preferování vlastních stranických zájmů nad zájmy občanů městské části Praha 11. 

Jménem klubu zastupitelů Jižní Město – náš domov
Ing. Rostislav Korbel, předseda

Zanechat komentář