29 Led '15
Nadšení ze změny ve vedení radnice městské části Praha 11 vystřídalo zděšení. Reprezentanti Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) se [...]

Nadšení ze změny ve vedení radnice městské části Praha 11 vystřídalo zděšení. Reprezentanti Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) se za měsíc panování na radnici proměnili v představitele hnutí proti Praze 11. V lednovém čísle časopisu Klíč v rubrice Téma měsíce vyšel článek s názvem „Rada MČ zrušila výstavbu bytových a garážových domů …“. Že nové vedení radnice pod vedením starosty Štylera (HPP 11) rozhodlo o zastavení přípravy staveb některých bytových domů, byla skutečnost očekávaná a asi mnohé nepřekvapila. Nyní jsme my ti důležití, ti kdo se nadmíru těší, že budou vyjednávat nové podmínky s developery a dalšími lobbisty. A tak musíme, jak je v článku uvedeno, rozdat pár „červených karet“.

 

Nebude vůbec nic

Další prezentované kroky radnice lze však pochopit jen velmi těžko. Nebude dům s pečovatelskou službou, divadlo ani nová radnice – tj. stavby, které by si městská část s více než osmdesáti tisíci obyvateli jistě zasloužila. Konkrétní zdůvodnění kroků se nedočteme, alternativní řešení sociálních a kulturních potřeb obyvatel Jižního Města nové vedení nemá a vlastně ani nepotřebuje. Nyní je třeba veřejnosti sdělit, že vše, co bylo vybudováno či připravováno v minulých minimálně osmi letech, bylo špatné a je třeba to zrušit. A pokud výjimečně připustíme, že investici městská část potřebovala, byla jistě nepochybně předražená. Za tímto účelem se ze dne na den stal radní Lukeš (HPP 11) „superauditorem“ odpovědným za audity hospodaření. Milióny korun z rozpočtu městské části jsou a budou v dalších měsících pravděpodobně vynakládány na prověrky všemožného, spíše však na hledání i třeba malicherných chyb minulého vedení.

 

Zelený majstrštyk

Jak je ve výše zmiňovaném článku uvedeno, největším majstrštykem nové rady městské části je prý zrušení veřejné zakázky týkající se údržby a úklidu zeleně na Jižním Městě. No, proč ne, na to má jistě právo, ale k čemu nám tato informace je? Ať nové vedení městské části složí konečně sliby voličům, předvede nějakou smysluplnou činnost a dokáže, že lze mít daleko kvalitnější služby za mnohem nižší cenu. Bez úklidu a údržby zeleně se totiž městská část sotva obejde!

 

Gabriela Gödelová, Jižní Město – náš domov

Zanechat komentář