20 Bře '17
Otázka Pane Mlejnský, tramvaj na JM ano či ne? Dovolím si níže shrnout výhody a nevýhody zavedení tramvají na JM. [...]

Otázka

Pane Mlejnský, tramvaj na JM ano či ne?

Dovolím si níže shrnout výhody a nevýhody zavedení tramvají na JM.

Kdo jezdí do práce a z práce autem, bude tak jezdit dál, omezení individuální dopravy nehrozí.
DP v rámci šetření může ukončit provoz každé druhé soupravy metra na Kačerově, viz úsek metra Ládví – Letňany.

„V rámci reorganizace stávající MHD dojde ke zrušení velké části autobusových linek“. Výsledek: Tam kam se dostali cestující přímo linkami 177, 213, 136, 181, budou muset přestupovat z tramvaje, nebo z metra na autobus = prodloužení jízdní doby. 

Tramvaj z JM by jela ulicí U plynárny, přes stanici V Horkách na nám. Bří Synků ( jinam koleje nevedou) .Vsadím se, že s nástupem na Opatově tam metrem s přestupem na tramvajovou linku č. 18, nebo autobus č. 193 budu dřív.

Dál by tramvaj mohla pokračovat buď kolem Botanické zahrady, nebo přes Výtoň k některému z výstupů stanice metra Karlovo náměstí. Vsadím se, že autobusem č, 125 (pokud není v plánu tuhle linku zrušit) a následně dvě stanice metrem tam budu dřív. Další hledání „výhod“ nemá smysl. To všechno za pár stovek milionů, no neberte to.

„Jižní Město je urbanizovanou oblastí, kde je již veřejný prostor cenný“, takže ho zastavíme tak hustě, jak to jen půjde, viz vizualizace zástavby okolí stanice metra Opatov a pod.
+ Jednu výhodu jsem zřejmě našel. Asi to bude ale nějaká výhoda pro Vás, v případě realizace tohoto nesmyslu, který tak vehementně propagujete. 

Nevím, co p. Štyler navrhl nebo nenavrhl, ale to, že mnoho řidičů přijíždějících po D1 do Prahy v případě zácpy volí objížďku přes JM je holý fakt a tramvajová linka na tom nic nezmění.

Dovoláváte se konceptu tramvajové linky zajišťující více než pouhé spojení k metru. Dovolím si dotaz, co že tenhle slovní obrat znamená? Návrh zavedení tramvaje na JM srovnáváte s novou tramvajovou linkou na Barrandov, ale jelikož je Vám nepochybně známo, že na Barrandov nevede metro, srovnáváte nesrovnatelné a tomu se běžně říká demagogie. Četl jste na Wiki článek o Vás? No ale to budou určitě jenom samé lži, že ano. Městotvorný pane Mlejnský, už jste napáchal dobra pro Prahu 11 dost, včetně 25m cachtátka za necelé ¾ miliardy, zkuste třeba turistiku, nebo sbírání známek.

Petr Toms

Odpověď

Pane Tomsi, dovolím si odpovědět na první věcnou část vašeho dopisu.

Projekt tramvajové tratě ze Spořilova na Jižní Město na Opatov a dále pak v jedné větvi přes Háje do Petrovic a Hostivaře a v druhé větvi přes Kunratice na budoucí konečnou metra trasy D do Písnice je projekt, který je připravován již několik desítek let. Vězte, že jsem si toto nevymyslel já, ale je připravován velkým množstvím odborníků v oblasti dopravy a rozvoje města. Zadavatelem a iniciátorem je Dopravní podnik hl.města Prahy, resp.Hl.město Praha.

Já osobně v tomto projektu vidím převážně pozitiva pro občany Jižního Města, i když z mého pohledu jsou zde i negativa. Dále je jistě potřeba vnímat tento projekt také z pohledu celkového rozvoje dopravy v Praze, především v celé její jihovýchodní části. Z výše uvedeného je zřejmé, že těžko mohu mít v tomto projektu jakési osobní zájmy, které hloupě naznačujete.

Nyní k části poslední věty vašeho dopisu: “včetně 25m cachtátka za necelé ¾ miliardy”.
Máte-li na mysli plavecký bazén (25m, 5drah) + vodní atrakce + tobogán + sauny + restauraci + šatny + technologické zázemí, tak jak je toto vše situováno v objektu B, areálu Jedenáctka VS, tak věřte, že cena takto definovaného objektu B byla 240 miliónů Kč. 

Nevím, kde jste přišel na sumu, kterou zmiňujete (3/4miliardy), ale vězte, že cena za CELÝ areál Jedenáctka VS (www.jedenactkaVS.cz) byla cca 560 miliónů. Areál Jedenáctka VS kromě již zmiňovaného objektu B, zahrnuje další dva sportovní objekty. Objekt A (4 výukové bazénky pro plavání malých dětí ve věku 1 až 5 let + dětská herna + občerstvení + šatny + technologické zázemí). Objekt C (sportovní hala + restaurace + šatny + technologické zázemí). Objekt A stál cca 170 milionů Kč, objekt C cca 150 miliónů Kč. Suma sumárum 560 miliónů Kč.

Píšete-li, “včetně 25m cachtátka”, tak se musím přiznat, že tomuto výrazu moc nerozumím. V České republice jsou plavecké bezény normovány na 25m nebo 50m. My jsme zvolili variantu 25m (5 plavecký drah). Tato varianta je vhodnější pro výuku plavání dětí a umožňuje dostatečný komfort pro kondiční plavání všech věkových skupin, třeba i našich jihoměstských seniorů. Plavecký bazén, stejně tak celý areál Jedenáctka VS splňuje přísná pravidla a normy.

Trvám na tom, že areál Jedenáctka VS je důstojným, technologicky nadstandardním a v rámci Prahy vyjímečným sportovním areálem, jehož cena odpovídá skutečnosti. Výstavba areálu byla cílem mnoha kontrol a auditů, bez závad. O tom, že celý areál je dobře technologicky a provozně nastaven svědčí i fakt, že čistý roční výnos pro Prahu 11 z provozu areálu činí 3,5 miliónu Kč!!

O oblibě arálu mezi našimi občany také svědčí fakt, že od jeho otevření v červnu 2014, navštívilo tento, již více než 750 tisíc veskrze spokojených návštěvníků, dětí a dospělých převážně z Jižního Města.
Doporučuji vám, dříve než zase budete psát podobné jedovaté lži, areál Jedenáctka VS osobně navštívit a případně se zeptat přítomných návštěvníků na jejich názor. Věřím, že bude veskrze pozitivní, jinak by evidentně areál v tak hojném počty nenavštěvovali.

S přáním hezkého dneDalibor Mlejnský

Otázka

Dobrý večer, nepřijde mi úplně dobré strhovat Štylera za to, že toho za svou funkci moc neudělal. Musel totiž splatit všechny dluhy z dřívějšího vedení s panem Mlejnským.Např. Proč, když stál plavecký bazén asi půl miliardy Kč, je tak malý a velice málo objemný? Např. znám spoustu bazénů, ve kterých je i několik vodních atrakcí, sauny a mnohem větší bazény, a stál třeba jen 250 milionů. Kam se tedy poděly ty peníze? Anne Zwiebel 

Odpověď

Vážená paní Zwiebel, dovolte, abych odpověděl na váš dotaz. 

Dvouleté působení pana Štylera ve funkci starosty je charakteristické absolutní neschopností cokoliv vybudovat (rozvoj Jižního Města se zcela zastavil), dále silnou schopností vytvářet kauzy, které poškozují Jižní Město (snaha o odtržení Jižního Města od Prahy, snaha k zabránění výstavby silničního okruhu kolem Prahy apod.) a neuvěřitelnou schopností lhát. 

Mezi lži, které J.Štyler šířil a šíří je i ta, kterou zmiňujete. Ve skutečnosti, Městská část Praha 11 nikdy žádné dluhy neměla a nemá. Neměla je v období před Mlejnským, neměla je za starostování Mlejnského a nemá je ani v současnosti. To je naprostý fakt, který si můžete ověřit na úřadu městské části nebo na Magistrátu hl.města Prahy, který městskou část audituje.

Dále mi dovolte, vážená paní Zwiebel, odpovědět na dotazy ohledně plaveckého bazénu.
Máte-li na mysli plavecký bazén (25m, 5drah) + vodní atrakce + tobogán + sauny + restauraci + šatny + technologické zázemí, tak jak je toto vše situováno v objektu B, areálu Jedenáctka VS, tak věřte, že cena takto definovaného objektu B byla 240 miliónů Kč. Suma, kterou zmiňujete (asi půl miliardy) více méně odpovídá skutečnosti, ale za CELÝ areál Jedenáctka VS (www.jedenactkaVS.cz), který kromě již zmiňovaného objektu B, zahrnuje další dva sportovní objekty. Objekt A (4 výukové bazénky pro plavání malých dětí ve věku 1 až 5 let + dětská herna + občerstvení + šatny + technologické zázemí). Objekt C (sportovní hala + restaurace + šatny + technologické zázemí). Objekt A stál cca 170 milionů Kč, objekt C cca 150 miliónů Kč. Suma sumárum 560 miliónů Kč. 

Píšete-li, že “bazén je malý a velice málo objemný”, tak se musím přiznat, že tomuto výrazu moc nerozumím. V České republice jsou plavecké bezény normovány na 25m nebo 50m. My jsme zvolili variantu 25m (5 plavecký drah). Tato varianta je vhodnější pro výuku plavání dětí a umožňuje dostatečný komfort pro kondiční plavání všech věkových skupin, třeba i našich jihoměstských seniorů. Plavecký bazén, stejně tak celý areál Jedenáctka VS splňuje přísná pravidla a normy.

Trvám na tom, že areál Jedenáctka VS je důstojným, technologicky nadstandardním a v rámci Prahy vyjímečným sportovním areálem, jehož cena odpovídá skutečnosti. Výstavba areálu byla cílem mnoha kontrol a auditů, bez závad. O tom, že celý areál je dobře technologicky a provozně nastaven svědčí i fakt, že čistý roční výnos pro Prahu 11 z provozu areálu činí 3,5 miliónu Kč!!
O oblibě arálu mezi našimi občany také svědčí fakt, že od jeho otevření v červnu 2014, navštívilo tento, již více než 750 tisíc veskrze spokojených návštěvníků, dětí a dospělých převážně z Jižního Města.

Vážená paní Zwiebel, děkuji, že jsem měl možnost seznámit vás s fakty a vyvrátit alespoň některé ze lží, které J.Štyler šíří. Ano, to je jediné co umí.

Přeji hezký den a jsem s pozdravem

Dalibor Mlejnský

 

Zanechat komentář