24 Led '16
V rozporu se svým programovým prohlášením i deklaracemi brzdí vedení radnice Prahy 11 rozvoj sportu. Soukromý investor Hamr Sport se [...]
V rozporu se svým programovým prohlášením i deklaracemi brzdí vedení radnice Prahy 11 rozvoj sportu. Soukromý investor Hamr Sport se chystal vystavět zbrusu nový, multifunkční sportovní areál v blízkosti školy v ulici K Milíčovu, od dubna letošního roku však úředníci z pokynu vedení začali chystanou výstavbu obstruovat. „Namísto toho, aby bylo vedení radnice vděčné, že soukromá firma dává své peníze na vybudování sportovního areálu, jejichž obdoby výborně fungují ke spokojenosti desetitisíců občanů v jiných částech Prahy, hází investorovi co nejvíce klacků pod nohy,“ konstatuje opoziční zastupitel Petr Sýkora (Jižní Město náš domov) po jednání místního zastupitelstva.

Nový areál měl zahrnovat fitness centrum, restauraci, prodejnu sportovních potřeb, krytou tenisovou halu i venkovní tenisové kurty, venkovní hřiště pro malou kopanou, streetball, beach volejbal, petanque, cyklostánek s občerstvením, dětské hřiště a parkoviště. „Smutnější je to také o to více, že v návrhu rozpočtu na letošní rok vedení radnice nepočítá prakticky s žádnými investicemi – výjimkou jsou pouhé dvě opravy dětských hřišť. Není se ani čemu divit, protože radnice vedená starostou Štylerem nebyla schopna, na rozdíl od všech ostatních pražských městských částí, získat do rozpočtu na dotacích od pražského magistrátu ani korunu. Mistrovství naopak dosahují v alibismu a výmluvách, proč něco nejde,“ kritizuje přístup další opoziční zastupitel Jan Gabriel (Nezávislí).