27 Čvn '16
  27.června – Děsivý návštěvník dnes poctil svoji návštěvou zasedání zastupitelstva Prahy 11. Smrtka zde zastupitelům i veřejnosti rozdávala letáky [...]

 

27.června – Děsivý návštěvník dnes poctil svoji návštěvou zasedání zastupitelstva Prahy 11. Smrtka zde zastupitelům i veřejnosti rozdávala letáky „děkující“ místnímu starostovi Jiřímu Štylerovi (HPP11) za získávání mrtvých duší. Happening uspořádali místní aktivisté a opoziční zastupitelé, aby upozornili, že starosta a jeho strana HPP11 brzdí dostavbu Pražského okruhu, tzv.511. „Existují vědecké studie, které prokazují, že tranzitní kamiónová i osobní doprava valící se přes Prahu způsobuje lidem žijícím v širším okolí těchto lokalit zvýšené riziko infarktu, o čtvrtinu vyšší pravděpodobnost onemocní rakovinou dýchacích cest1 či vznik autismu, demenci, Parkinsonovy choroby a genetické mutace v těhotenství 2. Chceme proto starostovi Štylerovi poděkovat – jeho odpor proti 511 nám do země mrtvých zajišťuje přísun nových obyvatel,“ vysvětlil smrťák svoji netradiční návštěvu.

 

Za akcí stojí Inciativa za dokončení Pražského okruhu a signatáři otevřeného dopisu premiérovi Bohumilu Sobotkovi (ČSSD). Tomu také minulý týden tento dopis osobně předal zástupce iniciativy a opoziční zastupitel Prahy 11 Petr Sýkora (JMND). Podepsáno pod ním bylo více než 2500 občanů. Premiér při setkání se zástupci iniciativy označil dostavbu 511 za vládní prioritu.

 

Proti dostavbě však v jasném rozporu se zájmy obce a usnesením zastupitelstva z 19.května, které 511 vyslovilo podporu, bojuje nepochopitelně starosta Štyler. Ten dokonce obeslal evropské poslance a reprezentanty EU a Evropské komise oficiálním dopisem na hlavičkovém papíře města a mj. v něm jménem městské části děkoval za zbrždění dostavby okruhu kvůli studii EIA. Tím v adresátech vzbudil dojem, že oficiální stanovisko MČ Praha 11 je zcela jiné než ve skutečnosti. „Tento starostův dopis byl nejen v rozporu se zmíněným usnesením zastupitelstva i názory občanů a považujeme jej výhradně za starostovu soukromou iniciativu, která je v rozporu s objektivními zájmy naší obce i místních obyvatel,“ popsal výhrady opozičních i koaličních zastupitelů Petr Sýkora.

 

Kauzu zneužití oficiálního hlavičkového papíru starostou Štylerem se dnes zastupitelé napříč politickým spektrem pokusili prosadit jako samostatný bod na jednání zastupitelstva. Návrh kvůli slabé účasti zastupitelů nakonec neprošel.

MSK_5247
1 viz. Hodnocení zdravotního rizika znečištění ovzduší na Spořilově podle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví; Zadavatel: prof. MUDr. Eva Syková, DrSc., Zpracovala: MUDr. Eva Rychlíková Odborná spolupráce: MUDr. Radim Jan Šrám, DrSc. Ústav experimentální medicíny AV ČR , Ústí n.Labem, prosinec 2013; rev. únor 2014

Zanechat komentář