08 Úno '18
Každý pracovní den v 10 hodin dopoledne už šest let chodí Petr Sýkora, předseda FK Dukla Jižní Město, s kolegou [...]

Každý pracovní den v 10 hodin dopoledne už šest let chodí Petr Sýkora, předseda FK Dukla Jižní Město, s kolegou Josefem Svět­líkem do mateřinek na Jižním Městě a zdarma zde vedou děti ke sportu.

„Má to dvě úžasné přidané hodnoty. Děti se hýbou a my na Dukle JM téměř nemu­síme dělat žádné nábory, protože s ame chtějí děti ve sportovní činnosti pokračo­vat I mimo mateřské školy. Rodiče nám je rádi přivádějí I proto, že tréninky těch nejmenších v našem klubu vedu opět já a pro děti nejsem cizí,” říká Petr Sýkora.

Před několika lety vyšel v novinách článek o tom, jak byli představitelé slavného an­glického klubu Chelsea nadšeni z projek­tu FC Sparta Praha, kdy licencovaní tre­néři navštívili mateřskou školu, hráli zde s dětmi pohybové hry a nejlepší děti pak pozva­li do svého tréninkového centra, kde si s dětmi za odměnu zatrénovali.

„Trošku mě to pobavilo, protože v té době už tuto bohulibou činnost prováděl náš klub FK Dukla Jižní Město třetím rokem,” dodává Petr Sýkora

Jak takový trénink probíhá a co je jeho náplní?

„Tak předně, u těch malinkých pětiletých dětí nemluvím o nějakém tréninku, proto­že celá ta naše hodina strávená v mateřin­kách je především o pohybových hrách a legraci. Děti je třeba pro sport nejpr­ve nadchnout. Samozřejmě na závěr jim ame míč a hrajeme na dvě brány. Chtějí se pře­ce rodičům pochlubit, že daly gól,“

vysvětluje Sýkora.

Zanechat komentář