29 Čvn '16
Občané městské části Praha 11 jsou pro současnou (ne)koalici už jenom dotěrným hmyzem. Jak jinak si lze vysvětlit neochotu místního [...]

Občané městské části Praha 11 jsou pro současnou (ne)koalici už jenom dotěrným hmyzem. Jak jinak si lze vysvětlit neochotu místního starosty Jiřího Štylera (HPP11) a zbytku vedení města z této politické strany zařadit do programu zastupitelstva bod, který by určil, kdo je ve vedení radnice Jižního Města zodpovědný za finance a kdo má na starosti zeleň a dopravu. Z postů zodpovědných radních byli totiž již před řadou týdnů odvolání pro neschopnost jak radní pro zeleň a dopravu Šárka Zdeňková, tak i místostarosta pro finance Ladislav Kos (oba HPP 11). Od té doby tyto dvě zásadní oblasti nikdo fakticky neřídí a starostovi Štylerovi paralyzované a nefunkční Jižní Město zřejmě vyhovuje, domnívá se opoziční zastupitel Rostislav Korbel (JM-ND).

 

„Návrh opozice na zařazení bodu, který by osvětlil jednotlivé kompetence členů městské rady, od sebe odhánějí jako kdyby se jich vůbec netýkal.  O lidi na Jižním Městě jim jde až na posledním místě, jak v posledním roce a půl neustále předvádějí,“ doplňuje Rostislav Korbel.

 

V rámci projednávaného návrhu, zastupitel a odvolaný zástupce starosty Kos přítomným oznámil, že koalice již neexistuje. Na tomto konstatování by nebylo nic mimořádného, kdyby zhruba před měsícem starosta Štyler (HPP11) ve své písemné deklaraci neuvedl, že pokud nepřistoupí hnutí ANO na jejich podmínky, do 9. června odstoupí zbývající členové za hnutí HPP11 z městské rady. Koalice neexistuje a radní Lukeš a starosta Štyler dál trčí na svých teplých místech. „Pro nás je tato skutečnost velmi šokující, neboť písemná deklarace s podpisem Štylera byla pouze výsměchem všem občanům Jižního Města. Jeho slovo již nic neznamená a nikdo mu už nikdy nic neuvěří,“ je přesvědčen i další opoziční zastupitel Petr Sýkora, podle kterého by starosta měl sebrat poslední zbytky své omezené sebereflexe a sám odejít, aby přestal nadále městu škodit.

 

Starosta Štyler nejenže na výzvu opozice neodstoupil, ale ani v rámci hlasování o svém odvolání na návrh opozičního zastupitele Štefka (ČSSD), pro tento bod nehlasoval, upozornili opoziční

zastupitelé.

 

Zanechat komentář