15 Bře '16
Na pronájmech hlídaných parkovišť někteří provozovatelé vydělávají miliony korun ročně – na úkor měst. Včera jsme Vám v reportáži ukázali, [...]

Na pronájmech hlídaných parkovišť někteří provozovatelé vydělávají miliony korun ročně – na úkor měst. Včera jsme Vám v reportáži ukázali, jak se vydělává na pražském Jižním Městě.

Televize Nova zjistila, že FC TJ Háje, která na výhodné nájemní smlouvě ročně vydělá i desetinásobek toho, co odvede městu na nájemném, provozuje parkovišť dokonce víc.

Roční nájem 180 tisíc. Roční výdělek minimálně milion osm set – tedy desetinásobek. Podle informací TV Nova to ale není jediné parkoviště, na kterém FC TJ Háje profituje.

Provozuje i jinou plochu, kde měsíční parkování stojí 650 korun, pro firemní auta ještě o dvě stovky víc. A nájemní smlouva je i v tomto případě pro FC TJ Háje více než výhodná. Opoziční zastupitelé Prahy 11 mají jasno – jde o klientelismus a ztráty pro rozpočet.

Opozice poukazuje na fakt, že syn provozovatele obou parkovišť sedí ve zdejším zastupitelstvu. Podle něj je vše ale jen politický boj. Starosta Prahy 11 Jiří Štyler místo komentáře prásknul redaktorce TV NOVA s telefonem.

Podobní kostlivci se ale ukazují po celé Praze. Například v ulici Habrová na Žižkově platí nájemce za rok pouhých 12 609 korun. Na 45 parkovacích místech při ceně 800 korun za měsíc ale vydělá minimálně 400 tisíc korun.

Výdělky některých provozovatelů parkovišť – a to ani po odečtení nákladů – se ale radním nezdají. Zhruba stovce nájemců chtějí pro Prahu nevýhodné smlouvy co nevidět zrušit.

 

VIDEO

Zanechat komentář