12 Zář '15
Před prázdninami pozvali zástupci MČ Prahy 11 k jednání zástupce FK Dukly Praha, aby se dohodli na eventuálním zvýšení nájmu [...]

Před prázdninami pozvali zástupci MČ Prahy 11 k jednání zástupce FK Dukly Praha, aby se dohodli na eventuálním zvýšení nájmu za areál Schulhoffova, kde trénují děti FK Dukly Jižní Město.
Na tomto jednání, šéf majetkoprávního oddělení jasně a důrazně upozornil Michala Horníka HPP 11 na to, že jedinou a platnou smlouvu na travnatou plochu Schulhoffova má FK Dukla Praha, a zdůraznil, že hráči SOS Háje a FC Háje užívají toto hřiště neoprávněně a tudíž v rozporu se zákonem.
Do této debaty vstoupil nepochopitelně místostarosta Kos HPP 11 a naléhal na představitele Dukly, aby tento stav trvající už cca 4 roky, kdy Háje Schulhoffku neoprávněně užívají, trval až do 30.6.2015. Vyšli jsme mu vstříc a dohodli se, že tam fotbalisté Hájů mohou do tohoto data trénovat. Michal Horník měl pak v průběhu prázdnin oslovit Petra Sýkoru, předsedu FK Dukly JM a společně se dohodnout na možných volných termínech, které by hráči Hájů na Schulhoffce využili.
TAK ZNĚLA DOHODA!!! A VÝSLEDEK?
Michal Horník, s podporou radního Kosa oba HPP 11, se na všechno vykašlal a od začátku školního roku hráči Hájů opět protizákonně, bez řádné, platné smlouvy užívají naše hřiště.
A já se ptám: Co vlastně chcete, když na dohodu, kterou jste si vy prosadili, úplně kašlete? To se tam trenéři obou klubů mají před malými dětmi poprat?
Pane Kosi, nikdy jsem si nemyslel, že s vámi budu někdy v něčem souhlasit, ale četl jsem váš komentář v paKlíči, kdy se zastáváte FC Háje, které nemají momentálně svou travnatou plochu, a slibujete jim pomoc. Sice jste jim ji sliboval už před volbami, ale asi to není tak jednoduché odkoupit kus pozemku od cizí společnosti a darovat ji soukromému subjektu, že? Ale souhlasím, je jim třeba pomoci.
Každopádně opět nabízím pomoc Hájům a říkám už podruhé, ať mi pan Horník zavolá a domluvíme se na možných časech, které budou moci Háje u nás využít. Nám přece nevadí hájecké děti. Spolupráce může oběma klubům jen pomoci. Už několikrát tam sehráli modelové utkání děti Dukly a Hájů. Tohle je cesta!! Ne arogance moci, kterou předvádíte.
Ještě jedna otázka na pány Kosa a Horníka: k čemu jsou dohody, když je porušujete? Jak se k tomu staví majetkoprávní odbor, pane Bílku? A co vy, ostatní radní…Kdo jiný by měl dodržovat zákon, než zastupitel?

Krásný den všem našim přátelům

Petr Sýkora zastupitel za Jižní MěstoJnáš domov