20 Srp '18
Jižní Město – náš domov (JMND) bude i v letošních komunálních volbách kandidovat do zastupitelstva jedenácté městské části. „Naše strana vznikla [...]

Jižní Město – náš domov (JMND) bude i v letošních komunálních volbách kandidovat do zastupitelstva jedenácté městské části. „Naše strana vznikla v únoru 2014. Jsme uskupení obyvatel Prahy 11, kterým není lhostejné, co se děje v jejich městské části. Máme mezi sebou experty z mnoha oblastí i z různých generací. Našemu nejmladšímu kandidátovi je 28 let a nejstaršímu 74. Jedno ale máme společné, a to chuť měnit Jižní Město k lepšímu, vždyť je to náš domov,“ říká Petr Souček, který je zároveň lídrem kandidátky.

Lékař, učitel, záchranář, městský strážník, bývalý starosta, maminka na mateřské dovolené, trenér mládeže, geodet, podnikatel – to je jen krátký výčet profesí kandidátů, kteří dohromady dokáží vytvořit expertní a erudované týmy pro řešení problematiky správy a řízení této městské části. Zároveň většina kandidátů bydlí na Jižním Městě desítky let, jsou to patrioté, a jsou schopni objektivně zhodnotit jeho vývoj.
Na co by se při případném volebním úspěchu strana chtěla zaměřit? „Trápí nás zejména liknavost radnice a zakonzervování stavu a rozvoje naší městské části. Jižní Město se musí rozvíjet, aby zde lidé chtěli a mohli opravdu žít a nejen přespávat. Jinak reálně hrozí, že se z Jižního Města do deseti let stane ghetto, z kterého budou lidé hromadně utíkat, kde budeme mít velké problémy s kriminalitou a spoustu dalších problémů, které v té době již budou prakticky neřešitelné. Roky neřešené kauzy typu ubytovny Sandra, která by po rekonstrukci mohla sloužit mladým rodinám s dětmi jako startovací bydlení nebo našim seniorům jako ústupové bydlení. Mohla by poskytnout ubytování i pro učitele, zdravotní sestry a zaměstnance sektorů, které Jižní Město potřebuje. Zatím je Sandra jen strašákem všech lidí z okolních domů, kteří se bojí po setmění vyjít na ulici,“ uvádí jeden z příkladů bývalý starosta a další kandidát (JMND) Dalibor Mlejnský.

Dalším z bodů, které by JMND prosazovalo je ozeleňování a ochlazování ulic. (Výsadba stromů, vertikální zeleň, vodní prvky v parcích, mlžítka aj.) Navýšení počtu městských strážníků i kamer v ulicích. Zřízení pohotovosti pro děti, zubní pohotovosti či vylepšení pečovatelských služeb pro seniory.Program jsme sestavovali po diskuzích s občany. Za čtyři roky naší existence jsme dobrovolnicky uspořádali desítky akcí pro veřejnost. Dětské dny, Čarodejnice, sportovní dny, Den otců, petiční akce na podporu dostavby Pražského okruhu, úklidové akce. Jsme s občany každý den v kontaktu a víme, co naše sousedy trápí a co by z Jižního Města udělalo zase o trochu lepší domov,“ dodává Petr Sýkora, kandidát do zastupitelstva a trenér mládežnického fotbalu Dukla Jižní Město.

Jižní Město – náš domov je parta lidí, kteří se dlouhodobě, a navíc ve svém volném čase, snaží sami aktivně měnit na Jižním Městě věci k lepšímu a „nevylézají z děr“ vždy jen půl roku před volbami, tak, jak to vídáme u řady ostatních politických uskupení. To je mi na nich sympatické a je to také jeden z hlavních důvodů, proč jsem se je rozhodla podpořit a kandidovat na jejich kandidátce“, říká na závěr Jitka Vydrová, ředitelka Polikliniky Opatovská a držitelka letošního prestižního ocenění Lékařka roku.

Jižní město – náš domov
Kontakt: Petr Souček, kandidát na starostu
info@jiznimestonasdomov.cz
Tel: 603 451 941