Po úspěšných projektech v Záběhlicích a Braníku se uvažuje o výstavbě dalšího HAMR centra v blízkosti Milíčovského lesa v areálu ZŠ K Milíčovu. Na nevyužívaném pozemku školy má vzniknout na ploše 4737 m2 sportovní hala, osm kurtů na tenis, šest kurtů na beachvolejbal, restaurace, dětský koutek a dětské hřiště. Součástí areálu by bylo parkoviště pro návštěvníky centra a pro základní školu.
Jižní Město – Ve sportovní hale budou situovány prostory pro gymnastiku, badminton, stolní tenis, jógu, aerobic a wellness. Děti ze základní školy K Milíčovu budou moci areál v dopoledních hodinách přednostně navštěvovat.
„Podpora sportu pro naše občany byla pro nás vždy prioritou. Jsem přesvědčen, že sportovní areál HAMR občané Jižního Města přivítají a bude se těšit popularitě obdobně, jako je tomu v Záběhlicích a Braníku. Dále se zásadním způsobem rozšíří možnost sportování žáků ze základní školy k Milíčovu,“ říká zastupitel Dalibor Mlejnský (Jižní Město – náš domov).
Vedení radnice projekt podporuje
V současné době je zpracována stavební dokumentace, termín výstavby je plánován na roky 2018 až 2019. Náklady na výstavbu hradí v plné výši investor, společnost HAMR sport. Pozemek pro sportovní centrum poskytla formou dlouhodobého nájmu městská část Praha 11. Zastupitelé Prahy 11 však v podpoře tohoto záměru nejsou jednotní. Například Hnutí pro Prahu 11 se nechalo slyšet, že s výstavbou megalomanského a komerčního projektu nesouhlasí, protože občané Jižního Města mohou areál HAMR sportu navštěvovat v Záběhlicích.
„Jsme rádi, že projekt výstavby HAMR sportu započatý za Mlejnského éry, i proti vůli extarosty Štylera a jeho HPP11, je znovu ve hře a podporuje jej současné vedení v čele se starostou Petrem Jiravou (ANO 2011),“ říká zastupitel Rostislav Korbel (JM-ND). „Budeme požadovat, aby radnice projekt projednala s občany Jižního Města a zejména pak s rodiči ze základní školy K Milíčovu,“ dodává Rostislav Korbel.
zdroj: 21.4.2017 Naše Praha 4, str. 4
Zanechat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.