02 Úno '17
  Na našem posledním zastupitelstvu Prahy 11 proběhla volba nového starosty jako náhrady za odvolaného a zdiskreditovaného starosty Štylera z [...]

 

Na našem posledním zastupitelstvu Prahy 11 proběhla volba nového starosty jako náhrady za odvolaného a zdiskreditovaného starosty Štylera z Hnutí pro Prahu 11. Zastupitelé za naše politické hnutí  Jižní Město – náš domov přitom podpořili kandidaturu na starostu Petra Jiravu (ANO).

 

Důvodem naší podpory tohoto kandidáte byl  neutěšený stav vládnoucí na radnici, poté co se vítěz komunálních voleb Hnutí pro Prahu 11 samo zdiskreditovalo a odešlo na základě vlastního prohlášení v červnu 2016 do opozice, i když v nastálé schizofrenní situaci zároveň její členové zůstali v placených funkcích na radnici. V demonstraci šíleností vynikal především jmenovaný exstarosta Štyler (viz. Kauza jeho  snahy o odtržení Jižního Města od Prahy, lobbing v Evropské komisi proti dostavbě Pražského silničního okruhu 511 proti usnesení zastupitelstva, finanční ztráty v řádech desítek milionů korun v  městském rozpočtu,  nevysvětlené financování volební kampaně 2014,vyhrožování zbraní apod.)

 

Na rozdíl od Štylera je nově zvolený Jirava zastáncem urychlené dostavby jediné reálné varianty dostavby Pražského okruhu 511 a na pražské politické scéně je vnímán jako osoba schopná dobře vycházet s vedením hl.města Prahy, což je samozřejmě pro občany Jižního Města  podstatný  faktor. Byť máme k jednání a výsledkům Jiravovy práce za poslední dva roky konkrétní výhrady a spojujeme ho s útlumem rozvoje Jižního Města, jeví se nám jeho volba starostou jako jediné možné a „státotvorné“ řešení vedoucí ke stabilizaci poměrů na naší radnici . Počínání Petra Jiravy ve funkci starosty budeme samozřejmě bedlivě a kriticky sledovat.

 

Klub Jižní Město – náš domov

 

 

Zanechat komentář