25 Zář '18
DVOJKA NA KANDIDÁTCE STRANY JIŽNÍ MĚSTO – NÁŠ DOMOV DALIBOR MLEJNSKÝ:   Nestačí jen sedět u piva a nadávat, i [...]

DVOJKA NA KANDIDÁTCE STRANY JIŽNÍ MĚSTO – NÁŠ DOMOV DALIBOR MLEJNSKÝ:

 

Nestačí jen sedět u piva a nadávat, i když se tím člověku částečně uleví, vysvětluje někdejší starosta Prahy 11Dalibor Mlejnský, proč se počtvrté rozhodl kandidovat do zastupitelstva městské části. Tentokrát jako dvojka strany Jižní Město – náš domov.

 

„Byl jsem osm let starostou a snažil jsem se, aby za mým týmem byly výsledky. Od velkých investic, jako byl bazén a multifunkční sportovní areál, přes stanoviště záchranky až po drobnosti, jako jsou např. přesně vymezená místa pro kontejnery,“ připomíná projekty, které vznikly za jeho starostování. V uplynulých čtyřech letech se toho podle něj ale moc nedělo. Pouze se dokončilo několik projektů, které připravilo bývalé vedení obce.

Není se čemu divit, když se za jedno volební období vystřídali dva starostové, poznamenal s tím, že právě čtyři roky ve funkci dávají smysl.

„První rok se s chodem úřadu seznamujete. Dva roky můžete intenzivně pracovat. A poslední rok se snažíte dotáhnout projekty a připravit se na nadcházející volby,“ upřesnil.

 

Nastartovat rozvoj

 

Pokud by strana v říjnových volbách uspěla, bude Mlejnský především usilovat o opětovné nastartování rozvoje Jižního Města, zlepšení občanské vybavenosti a zvýšení nabídky sportovního a kulturního vyžití občanů.

Co se parkování týče, slibuje řešení pro každou lokalitu na sídlišti. „Další prioritou je znovuzavedení programu Jižní Město – město pro život, který má za cíl pomoci vlastníkům panelových domů s řešením problémů týkajících se jejich nejbližšího okolí, jako je například úklid a údržba kontejnerových stání, vypořádání majetkových poměrů k pozemkům pod domy a předzahrádkami, úklid chodníků, údržba zeleně,“ vypočítává bývalý starosta. Ten doteď čelí obvinění kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecních pozemků.

„Nebyl jsem obviněn jen já, byli to všichni zastupitelé. Věc není uzavřená, ale meritum věci spočívá v tom, že proti sobě nyní stojí několik znaleckých posudků. A ty, věřím, prokážou naši nevinu. Nikdy jsme neudělali nic protizákonného, všechna naše rozhodnutí byla v souladu se zákonem a magistrátem byla vždy potvrzena,“ říká Mlejnský.

 

Proč ne starostou?

 

Protikorupční policie před lety objevila na jeho účtu dvacet devět miliónů korun.

„Peníze jsem měl v bance a jsem schopen doložit jejich původ. Celý život jsem podnikal, zaměstnával jsem stovky lidí, na daních jsem zaplatil milióny korun. Když jsem se v roce 2006 rozhodl kandidovat na starostu, všechny své firmy jsem prodal a peníze jsem uložil do banky. V loňském roce státní zastupitelství potvrdilo, že peníze nepocházejí z výnosu z trestné činnosti,“ řekl.

Rozzlobeně kroutí hlavou, že jeho odpůrci na sociální síti bezostyšně napadají dokonce jeho čtyři děti. A právě kvůli dětem tentokrát neusiluje o post prvního muže jedenácté části.

„Po osmi letech v úřadě jako starosta si plně uvědomuji, jaké nasazení tato funkce vyžaduje. A já chci vidět vyrůstat své dvě nejmladší děti. Nechci už doma nic prošvihnout,“ vysvětluje, proč se na kandidátce objevil na druhém místě.

„Jsem součástí týmu a chci pomoci tomu, aby Jižní Město bylo dobrou adresou,“ uzavírá Dalibor Mlejnský.

 

Chci pomoci tomu, aby Jižní Město bylo dobrou adresou