06 Zář '18
Mgr. Tomáš Marek 35 let Kandidát JMND č. 6 do komunálních voleb v MČ Praha 11 Povolání: zástupce ředitele ZŠ Donovalská [...]

Mgr. Tomáš Marek

35 let

Kandidát JMND č. 6 do komunálních voleb v MČ Praha 11

Povolání: zástupce ředitele ZŠ Donovalská

Ženatý, 2 děti (synové 1 a 4 roky) Zájmy: sport, motorky, hudba, cestování

Tomáš Marek je členem sportovní komise Praha 11.

Na Jižním Městě žije přes 30 let.

Jak jste se od normálního kola posunul k tomu, jak jezdíte dnes?

Už jako malý jsem chodil na bikrosky, kterých bylo dříve v Praze mnohem víc než dnes. Pak přišla první horská kola a u mě současně motorka. Jezdil jsem dlouho motokros a enduro, jel jsem třeba Šestidenní, nebo mistrovství Evropy v enduru. Kolo bylo spíš tréninkový prostředek. Někdy v roce 2005 se to překlopilo a já začal závodit hlavně na kole. S úspěchy přišli i sponzoři, focení na reklamy, Pomáhal jsem vyvíjet a testovat kola pro dvě největší české firmy.

Jak často jste na kole?

Dříve vlastně denně, ale dnes je na prvním místě rodina (máme dva malé syny) a práce. Takže když už jedu na kole, spíš je to na výlet se synem.

Kde na JM jezdíte?

Jezdit se na JM dá třeba v Milíčáku, Hostivařském a Kunratickém lese. Za ježděním ve skateparku, pumptracku nebo bikrosové dráze se ale musí jinam….

Kdy vás začal zajímat projekt extreme park?

Byl jste v takovém parku mimo ČR. U zrodu projektu jsem v podstatě od začátku. Za svoji sportovní kariéru jsem získal zkušenosti s podobnými parky i v zahraničí, jezdil jsem na nejlepších spotech třeba ve Francii, Švýcarsku nebo FDR parku v Pensylvánii v USA. Mám zároveň kontakty na stavitele podobných projektů. U „našeho“ EXTREME parku mne ale nadchlo spojení skateparku, bikrosky, pumptracku a parkourparku.

Proč by měl na JM být tento park?

Podobné sportoviště mi tu chybělo už jako dítěti, později jako závodníkovi a nyní i jako otci synů, které bych rád viděl jezdit na kole raději na dráze, než kličkovat mezi lidmi po chodníku, nebo ještě hůře, po silnici.

Máte jako učitel a sportovec nějaký cíl, nesplněný sen?
Jako sportovec jsem si vlastně cíle splnil, tam už si jen přeji, aby fungovalo zdraví a já si sportu mohl užívat dál. Jako učitel mám cíl jasný, snažit se z dětí vychovat dobré lidi, kteří se budou zodpovědně chovat k okolí i sobě – žít prostě čestně a zdravě. A tento cíl mám i jako rodič.

 

„Praha 11 má poměrně velké množství fotbalových hřišť, basketbalových košů či tenisových kurtů. Chybí tu však kvalitní atletická dráha, zimní stadion a především pak prostor pro vykonávání adrenalinových sportů, tedy skatepark a dráha pro BMX. Pojďme s tím něco udělat!“