28 Dub '16
Školství a vzdělání v naší Praze 11 utrpělo další těžkou ránu: výsledkem několikaměsíční šikany a bossingu ze strany nechvalně proslulé [...]
Školství a vzdělání v naší Praze 11 utrpělo další těžkou ránu: výsledkem několikaměsíční šikany a bossingu ze strany nechvalně proslulé radní Jižního Města Šárky Zdeňkové (HPP11) je odchod oblíbené ředitelky MŠ Blatenská paní Vaníčkové. Ta svůj záměr odejít do jiné městské části oznámila včera rodičům ze tří školek, které vedla. Rodiče více než dvou stovek dětí jsou z tohoto jejího vynuceného kroku nyní rozčilení a naštvaní, protože již dříve na podporu ředitelky podepsali mnozí z nich petici.
 
Radní Zdeňková kvůli svým osobním antipatiím vůči ředitelce mateřské školky exemplárně zneužívala svého postavení na radnici, přestože její oblast působnosti není školství nýbrž v současnosti velmi špatně spravované životní prostředí a doprava. Ani to ji ale nezabránilo v tom, aby se svoji snahu ředitelku nechat odvolat snažila podpořit zadáváním dalších a dalších auditů a posudků za desetitisíce korun z obecních peněz a hanobením ředitelky na veřejnosti i na zastupitelstvu. Na stranu šikanované ředitelky se přitom opakovaně postavila Česká školní inspekce a žádné závady nezjistily ani audity, které zadala radní Zdeňková.
 
Podle nás je takové chování radní městské části Praha 11 nejen ostudné, ale především lidsky odporné až inkviziční. Radní Zdeňková by měla sebrat poslední zbytky sebereflexe a rezignovat na svoji funkci dobrovolně. Protože v kombinaci s její naprostou nekompetentností a nečinností v oblasti životního prostředí i dopravy je pro nás požadavek na její odvolání na dalším zasedání zastupitelstva naprosto nevyhnutelný.