Loučení s prázdninami s Petrem Sýkorou

3. 9. 2016 Děkujeme všem účastníkům pohodové akce „Loučení s prázdninami s Petrem Sýkorou“ na srubu Gizela v Kunratickém lese. Zhruba 300 rodičů a dětí si tak mohlo vyzkoušet střelbu lukem na terč, poměřit sílu s bungee lanem, namalovat si pěkný obrázek a zaskákat si v nafukovacím hradu. Rodiče si mohli vyzkoušet zážitkovou prevenci, tedy jízdu na motorce pod „vlivem“, děti si pak jízdu na speciálním trenažéru jízdy na motocyklu užili taktéž v hojném počtu. Za tuto snahu si děti zasloužily buřtík a limonádu. Za pěkný obrázek pak jo-jo, nebo bublifuk. Rodiče mohli diskutovat s Petrem Sýkorou o kandidatuře do Senátu a o možnostech podpory „Iniciativy za dostavbu pražského okruhu“. Dále mohli podpořit tuto iniciativu a podepsat otevřený dopis premiérovi Sobotkovi s výzvou k urychlené dostavbě této zásadní dopravní stavby. Akce se velmi vydařila a těšíme se, že se na Gizele opět brzy sejdeme v hojném počtu :-)

Loučení s prázdninami na Gizele

8. 9. 2015 Ještě jednou velké poděkování vám všem, kteří jste přišli v sobotu na Gizelu a společně tak přispěli k další bezva akci. I když to chvílemi vypadalo, že bude pršet, počasí nám nakonec přálo, a tak se nás celkem sešlo téměř 300 rodičů a dětí. Velký úspěch opět sklidila bojovka se soutěžním kvízem, ve které si mohly děti i dospělí vyzkoušet své znalosti z přírodovědy, vlastivědi apod. K tradičním odměnám tentokrát děti dostaly trička s logem srubu Gizela na která si mohly malovat své vlastní obrázky. Tradičně si všichni soutěžící zasloužili buřtíka na opékání. K dobré náladě také přispěla živá country kapela. Prostě opět bezva akce na Gizele. Těšíme se na příště:-))

Sportovní odpoledne

27. 9. 2014 Sportovní odpoledne neboli Ball Garden, jehož jsme byli generálními partnery a spoluorganizátory, se dnes uskutečnil na parkovišti u Jedenáctky VS. Po celý den se návštěvníci mohli seznámit s našimi kandidáty a přečíst si naše volební noviny. Na návštěvníky čekal velmi nabitý program. Hlavní částí byl turnaj ve streetballu 3x3. Mezi turnaji vystoupili například Honza Weber se svou footbag show, APDT – parkour a freerun team, streetdance exhibice Danceway, Vlasta „ČIHI“ Čiháček, mistr republiky se svou trial show. Součástí některých vystoupení mezi turnaji byl i náš lídr kandidátky Dalibor Mlejnský. Návštěvníci se mohli naučit ve workshopech hraní s footbagem, parkour a freerun techniku a další věci. Pro děti byl připraven dětský koutek s mini basketem, střelbou na branku, skákací hrad a další atrakce. V streetballu vyhrál tým Midgets, tým z Jižního Města SPS Prague Jižák byl druhý a na třetím místě se umístil Grit and Grind.

Rozkvetlé ráno na Jižním Městě

Květinami jsme rozzářili ráno ženám z Jižního Města.

Výstava „Babička, dědeček a já“

V Domě s pečovatelskou službou v Šalounově ulici je do konce července otevřena výstava dětských kreseb na téma „Babička, dědeček a já“, která měla dnes svou vernisáž. Ceny za druhé a čtvrté místo za děti převzala ředitelka Mateřské školy Mírového hnutí Hana Lisecová – Zimová z rukou starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského. Výstava je přístupná do konce července.

Všesportovní hry

Čtyři základní školy se dnes ve sportovním areálu ZŠ Mikulova utkaly ve „Všesportovních hrách MŠ Praha 11“. Soutěžilo se v beach volejbale, fotbale a atletice. Beach volejbal si vyzkoušel i Petr Sýkora, který vítězům předal ceny v podobě poháru a poukazu na nákup sportovního vybavení.

Pasování předškoláků

11. 6. 2014 Starosta MČ Praha 11 Dalibor Mlejnský společně s ředitelkou MŠ Mírového hnutí Hanou Lisecovou-Zimovou a paními učitelkami dnes pasovali předškoláky na školáky.

Děti na návštěvě městské policie

Městská policie Jižního Města hostila v úterý 10. 6. vzácnou návštěvu a to děti z MŠ Blatenská, které si přišly prohlédnout zázemí policistů, operační středisko, ale hlavně techniku, kterou městská policie využívá. Pohladit si mohly koně jízdní skupiny. Průvodcem dětem byl ředitel Obvodního ředitelství Městské Policie Praha 11 Petr Schejbal.

Country zahrada

V zahradě MŠ Drabíkova se v úterý 10. 6. uskutečnila tradiční slavnost „Country zahrada“.

Předškoláci na Jedenáctce

Předškoláci z MŠ Mírového hnutí společně s paními učitelkami a ředitelkou Hanou Lisecovou-Zimovou dnes navštívili areál Jedenáctka VS. Dětem se areál velice líbil a podle jejich slov se už nemůžou dočkat na tobogán. Průvodcem jim byl Jiří Kozman.

Konference v Jedenáctka VS

4. 6. 2014 V prostorech Jedenáctky VS se dnes uskutečnil druhý den konference Asociace bazénů a saun ČR

Rubriky

Anketa

Hlasujte, který starostou Štylerem zrušený projekt podle vás Jižnímu Městu nejvíce chybí.

*Projekt s nejvíce hlasy získá „Štylerův pohár“ za nicnedělání.

Transparentní účet

č. účtu: 650223126/5500

Transparentní účet ke shlédnutí zde

Náhodná galerie

DSC_1483 DSC_2396 MSK-24 MSK-25

Sociální sítě