24 Zář '15
Nezodpovědným rozhodováním vyhodila radnice Prahy 11 hlasy zastupitelů koaličních stran Hnutí pro Prahu 11, TOP 09 a ANO 2011 více [...]

Nezodpovědným rozhodováním vyhodila radnice Prahy 11 hlasy zastupitelů koaličních stran Hnutí pro Prahu 11, TOP 09 a ANO 2011 více jak 1,5 milinů korun. Zastupitelé z těchto stran totiž schválili vyplacení mimořádných dividend ve výši 5 mil. korun z městem vlastněné firmy Jihoměstská majetková. Za vyplacení dividen ale bude muset město zaplatit daň ve výši 750.000 korun a o téměř milión korun radnice přijde kvůli DPH, protože není jejím plátcem. Podle opozičních zastupitelů to jsou ale vyhozené peníze, které mohla využít přímo Jihoměstská majetková například ke zvelebení městského majetku.

„Vedení radnice se v tomto případě nechová jako řádný hospodář. Schválením tohoto bodu vyhodil místostarosta pro finance Kos z okna 1,64 miliónu korun z veřejných peněz. Radnice jedná v příkrém rozporu nejen se svým programovým prohlášením, ale ukazuje také svojí nekompetentnost, bohužel za peníze daňových poplatníků – obyvatel Jižního Města,“ říká ke schválenému bodu zastupitel Rostislav Korbel z hnutí Jižní Město – Náš domov (JMND).

Foto: navržené usnesení zastupitele Dalibora Mlejnského, které nebylo schváleno.