02 Kvě '17
Dne 2.5.2017 bylo na popud zastupitelů HPP11 svoláno mimořádné zastupitelstvo MČ Praha 11. Zastupitelé HPP11 se tímto způsobem domáhali projednání [...]

Dne 2.5.2017 bylo na popud zastupitelů HPP11 svoláno mimořádné zastupitelstvo MČ Praha 11. Zastupitelé HPP11 se tímto způsobem domáhali projednání bodů jako např. Bytový objekt Zahrady Opatov, možnosti zkapacitnění veřejných parkovišť ve správě MČ Praha 11, parkoviště P+R na Opatově a další.

Jižní Město – náš domov (JM-ND) nemá nic proti řádnému projednání těchto bodů, kdyby nebyly tyto ze strany HPP11 navrhovány k zařazení již na březnovém jednání zastupitelstva.

Hlasování o zařazení výše uvedených bodů se na březnovém zasedání zastupitelstva dostalo na pořad až kolem 23. hodiny, a to zejména díky obstrukčnímu jednání senátora Kosa, který osobně navrhl zhruba 50 samostatných bodů k projednání. Jelikož většina zástupců HPP11 v čele se senátorem Kosem opustila jednání zastupitelstva již  kolem 20,00 hod., nebylo pro zařazení jejich bodů dostatek hlasů.

Když na skutečnost, že většina zastupitelů za HPP11 opustila bez omluvy jednání březnového zastupitelstva před řádným ukončením, upozornil na dnešním jednání zastupitelstva D.Mlejnský (JM-ND), zazněla od senátora Kosa, následující reakce:

„Debatovat o závažných problémech Jižního Města v půl jedné v noci, nemá vůbec žádný smysl“

 

„Myslíme si, že senátor Kos, který zastupuje občany Prahy 11 a je za tuto funkci mimochodem nadstandardně placen, by měl na jednání ZMČ Praha 11 sedět po dobu celého jednání, třeba i půl jedné v noci, říká R.Korbel (JM-ND).  Namísto toho svolává mimořádné zastupitelstvo, ke kterému nedodá ani řádné podklady aby se tyto body mohli řádně projednat. Přesto jsme chtěli podpořit minimálně dva body z návrhu HPP11, což nám nebylo umožněno díky politikaření senátora Kosa, dodává R. Korbel (JM-ND).

 

 

Zanechat komentář