17 Čvn '16
Starosta Prahy 11 Jiří Štyler obešel zastupitelstvo i občany a v rozporu s platným usnesením zastupitelstva obeslal 10.června dopisem všechny české poslance Evropského parlamentu [...]
Starosta Prahy 11 Jiří Štyler obešel zastupitelstvo i občany a v rozporu s platným usnesením zastupitelstva obeslal 10.června dopisem všechny české poslance Evropského parlamentu a další orgány EU.

V tomto dopise na hlavičkovém papíru Prahy 11 v naprostém pominutí mysli nejen účelově zamlčel podporu,kterou zastupitelstvo Prahy 11 dostavbě okruhu, tzv. 511 vyslovilo, ale za další odložení dostavby 511 dokonce jménem celé Prahy 11 děkuje a chválí ho.


Dostavba Pražského okruhu tak byla, i přes snahu prakticky všech ostatních starostů v Praze, vyřazena z prioritních projektů a další realizace se tak opět odkládá na neurčito. My to považujeme bez nadsázky za zradu na všech spoluobčanech, kteří nechtějí umírat předčasně kvůli zhoršenému životnímu prostředí, na všech ostatních, kterým zbyl zdravý rozum či jen i na těch, kteří jen chtějí se svými rodinami a dětmi žit ve městě bez tranzitní kamiónové dopravy plné jedovatých zplodin a prachu.

Arogance moci u Štylera z dostoupila do neuvěřitelných výšin – jednal za zády občanů, zastupitelů, v rozporu se svým mandátem i slibem, který dal při nástupu do funkce. Jeho partaj HPP 11 dneškem odkryla skutečný význam své zkratky: Hnutí proti Praze 11. Zděšeni z jednání Štylera jsou i ostatní starostové i zástupci na magistrátu, kteří o dokončení okruhu a zlepšení zdraví i životního prostředí dlouhé roky usilují.

Dopis, který samozvaný král Jižního Města Štyler rozeslal do Evropy (zřejmě v přesvědčení, že jedná se svými rovnými) je navíc na hlavičkovém papíru s erbem našeho města navíc psán v množném čísle. Znamenat to může jen to, že do Evropy proti vůli všech psal nejen jménem svým ale všech občanů i zastupitelů, kteří s ním nesouhlasí. Druhým vysvětlením může být to, že používá tzv. plural maiestaticus, známý též jako královský plurál. To je způsob, kdy panovníci zemí o sobě hovoří v množném čísle (my namísto já). 

Zapište si do diářů termín 27.června – to se bude konat zasedání zastupitelstva a všichni zde budete mít možnost starostovi, samozvanému královi „Kamioňákovi“ Jiřímu Štylerovi říci, co si o jeho partyzánském torpédování jedné z mála smysluplných věcí myslíte! Podle nás by měl s ostudou a omluvou odstoupit a přestat dále škodit Jižnímu Městu.

I přestože jsou kvůli Štylerovi šance malé, stále můžete podepsat elektronicky i petici za dostavbu 511 na adrese 
http://www.petice24.com/stopkamionum

Petr Sýkora, zastupitel Prahy 11 za JMND

Zanechat komentář