09 Čvn '16
Osobní politické ambice ovládnout spolu s partou svých věrných pražský magistrát stojí ve skutečnosti za negativním přístupem starosty Prahy 11 [...]

Osobní politické ambice ovládnout spolu s partou svých věrných pražský magistrát stojí ve skutečnosti za negativním přístupem starosty Prahy 11 Jiří Štylera z Hnutí pro(ti) Prahu 11 k problematice dostavby Pražského okruhu (tzv.511), jehož odkládané dobudování stojí každý rok způsobuje stamiliónové škody na zdraví obyvatel Jižního

Města i domácí ekonomice.

Na první pohled by se zdálo, že Štyler je poslední spravedlivý, kterému leží na srdci blaho nejen

města a jeho poddaných z Prahy 11, ale i všem obyvatelům Prahy. V tomto směru se také vyjadřuje na veřejnosti. Ve skutečnosti jsou ale pro něj obyvatelé Prahy 11 pouhým výtahem k moci na jejichž zájmy kašle a případ silnice 511 je toho živoucím a smutným důkazem. Důvod je až banálně prozaický, o to však více skandální – Štylerovo angažmá v politickém uskupení SNOP – což je společná nátlaková a vyděračská iniciativa pražských aktivistických spolků, samozvaných bojovníků proti developerům a údajným kmotrům. V této organizaci se vedle něj angažují ostatně i jeho věrní z Prahy 11 – zastupitelé Kos, Kvítek a Zelenková.

Na posledním zastupitelstvu nechal starosta Štyler vystoupit běchovickou aktivistku a

zastupitelku Petru Šubrtovou, která je velkou odpůrkyní dostavby 511. Její vystoupení mělo vzbudit dojem, že Běchovice variantu 511 odmítají. Skutečnost je však diametrálně jiná a dokazuje Štylerovu neomalenou a drzou snahu manipulovat zastupitelstvem i občany Jižního Města – městská část Běchovice totiž dokončení 511 podporuje a v tomto duchu existuje i platné

usnesení jejich zastupitelstva. Náhoda? Nikoli – pouze promyšlený plán Štylera nepopudit si proti sobě kolegy-aktivisty ze SNOP, kteří variantu 511 zaslepeně odmítají. Ke SNOP, které se netají svými ambicemi proniknout na pražský magistrát, přitom totiž patří i Petra Šubertová – dáma, která přesvědčovala zastupitele v Praze 11 o tom, jak Běchovice 511 nechtějí, i když realita je přesně opačná. To, že má 511 podporu v sousedních obcích se Štylerovi nehodí do krámu a neváhá kvůli tomu obětovat zdraví i životní prostředí svých spoluobčanů!

Pokud by totiž Štyler s 511 souhlasil, aktivisté z jeho vlastního sdružení by se otočili proti němu a jeho představa o ovládnutí pražské radnice by vzala rychle za své. I proto se Štylerova HPP11 ze SNOP snaží vzbudit dojem, že Praha 11 511 vlastně nepotřebuje její zastupitelé dokonce odmítli o její podpoře hlasovat a neustále se také snaží sabotovat veškeré snahy, které by měly vést k dokončení Pražského okruhu, který je plánován přes 60 let, v současné podobě téměr 30 let.

Štylerova parta utrpěla v poslední době dvě velké porážky – nejdříve došla zastupitelstvu Prahy 11

trpělivost se správou veřejných peněz a děravého rozpočtu a odvolalo Štylerova neoficiálního šéfa Ladislava Kose. Řada pak došla i na radní Šárku Zdeňkovou, kterou zastupitelé zbavili funkce na základě diletantství, které projevovala při správě zeleně i dopravy v Praze 11.

Jak dokládá případ 511, Štyler a jeho parta i nadále kašlou na voliče i občany Prahy 11, odmítají

jim naslouchat (petice za podporu 511 nasbírala na 2500 podpisů), jednají v rozporu s vlastním programovým prohlášením i sliby a porušují zastupitelský slib, kterým se zavázali jednat v zájmu obce, do jehož zastupitelstva byli zvoleni, přičemž zcela neomaleně prosazují řešení výhodné pro jiné obce a ne pro vlastní občany.

FullSizeRender

Zanechat komentář