11 Čvn '16
Zřejmě nejhorší hospodaření v novodobé historii schválila na svém čtvrtečním zasedání svými hlasy zastupitelů koalice tvořená HPP11, TOP 09 a [...]
Zřejmě nejhorší hospodaření v novodobé historii schválila na svém čtvrtečním zasedání svými hlasy zastupitelů koalice tvořená HPP11, TOP 09 a ANO. Hospodaření této městské části skončilo schodkem ve výši 58,3 mil. korun. „Tento schodek se současné vedení Prahy 11 rozhodlo krýt z finančních prostředků vytvořených v minulých letech, včetně těch, vytvořených za současným vedením kritizovaného předchozího vedení radnice. Schválený materiál a pokrytí penězi z úspor vzniklých před lety, tak paradoxně potvrzuje, že odvolaný místostarosta Kos i starosta Štyler opakovaně lhali, když tvrdili, že městská kasa byla po jejich příchodu na radnici prázdná,“ komentuje výsledek zastupitelstva opoziční zastupitel Rostislav Korbel (Jižní Město náš domov – JMND). 
„Lidé už jsou unaveni z toho, jak HPP11 neustále dokola všechno svádí na bývalé vedení vzhledem k tomu, že radnici už spravují sami druhým rokem a mohli dokázat, jak vše umí lépe. Skutečnost je bohužel tristní – neschopnost získat jakékoli dotace, plýtvání penězi, pohřbení fungujících a zisk přinášejících projektů i firem,“ kritizuje Korbel hospodaření městské části. 
Taktika koalice: spálená země a zmizelých 90 milionů 

Taktika koaličních stran připomíná taktiku spálené země, protože jen za loňský rok podle propočtů opozice prošustrovala radnice 90 miliónů korun.
Například ubytovna Sandra přinášela do rozpočtu dříve 15 mil. ročně, v současnosti pouze 9 miliónů. Nevýhodným pronájmem parkovacích ploch politickým spojencům přišla radnice o 1,5 mil. korun, špatným odpočtem DPH v případě Zahrad Opatov dokonce plných 60 miliónů korun. Ztráta dříve ziskové Jihoměstské majetkové dosáhla vloni pod vedením koalice 2,5 mil. korun, o další tři čtvrtě miliónu radnice přišla nevýhodným prodejem bytů přes realitní kancelář a do rozpočtu se nepromítla ani 11 mil.dotace z fondů EU na zatepletní objektu Schulhoffova, o kterou Praha 11 přišla kvůli zpackanému výběrovému řízení. 
Kuriozita: starosta hlasoval pro své odvolání, ale neodstoupil
Republikovou kuriozitou čtvrtečního zastupitelstva byl též úvodní návrh na odvolání celé rady tvořené HPP11, ANO a TOP 09. Pro své vlastní odvolaní během tohoto hlasování totiž hlasoval vedle dalších členů HPP11 i sám starosta Jiří Štyler z HPP11. I přestože rada odvolána nebyla, na svoji svoji funkci i přes svůj vlastní odvolávací hlas, starosta nakonec nerezignoval.

Zanechat komentář